1915 | December

A vaslabda döntője – Ifjusági mérkőzés

BAK – Vas és fémmunkások SC 2:1 (0:0) Hungária-ut. 500 néző. Bíró: Horváth János.

Az első és a második osztály győztese között lezajlott döntő mérkőzés már eleve érdekes, heves küzdelmet ígért. A match minden tekintetben be is váltotta a várakozást. Ügyes, kombinációkkal keresztülvitt támadások egymást követték s belőlük az oroszlánrészt a BAK csatárai vették ki.

Az első félidőben mindkét fél több gólhelyzetet hagy kihasználatlanul. Eredményt csak a második félidőben ér el a BAK. A 15. percben Takács balösszekötő husz méterről lőtt labdája belső kapufát érintve jut a hálóba. A siker felvillanyozza a BAK csapatát és a 23. percben Klein balszélső szépen kidolgozott gólt lő.

A „Vasasok” próbálkoznak az eredményen változtatni, s a heves iramtól kifáradt BAK-ot kissé visszaszorítják, aminek eredménye a 30. percben Jelinek által lőtt gól. A hátralévő időben változatos a játék, mindkét csapat kifáradva játsza le a hátralevő időt. A BAK csapatában igen szépen védett Spitzer.

A védelem Aut, a fedezetsorban Erbstein, míg a csatársorban a három belső csatár Gácav, Donáth és Takács játékát illeti dicséret. A „Vasasok” – egyuttal a mezőny legjobb embere Orth jobbhalf volt, mellette Weisz és Tapfel kapus játszott kitünően. A BAK ifjusági csapatának tagjai, aki a Vaslabda mérkőzésekben szerepeltek, a következők: Spitzer – Kovács, Aut – Lichtenstein, Schteiner, Erbatzin – Geller, Gácay, Donáth, Takács, Klein.