1921 | Január

Az MTK veresége Lipcsében

Leipziger Spielvereinigung – MTK 2:1 (0:1)

Lipcse, január 9.

A Magyar Testgyakorlók Köre első két sikeres németországi szereplése után szombaton Lipcsében a Leipziger Spielvereinigung labdarugó-csapatával mérkőzött amelytől 2:1 arányban vereséget szenvedett. Az MTK veresége nagy meglepetés és annak tudható be, hogy a bajnokcsapat szünet nélkül játszik tavaly augusztus óta minden vasárnap és a csapat jóval formáján alul szerepelt.

Az MTK a következő csapattal játszott: Kropacsek – Mandel, Lenkey – Kertész, Vágó, Nadler – Braun, Winkler, Orth, Molnár, Dobsa.

Nyolcezer főnyi közönség nézte végig a mérkőzést, amelyen a lipcseiek nagyszerű játékot produkáltak, míg az MTK csak az első félidőben mutatott bravúros technikai készültséget. Ekkor megszerezték a kék-fehérek a vezetést is a 42-ik percben Nadler révén.

Szünet után abszolút fölényben jutottak a németek és Duthe góljával a 35-ik percben kiegyenlítették az eredményt. A 42-ik percben feles révén Schmidt a győztes gólt szerezte meg. Igen gyengén játszott Kertész, Molnár és Dobsa..