1922 | Október

Gertrude Ederle háromszoros világrekorder

Háromszoros világrekorder lett egyszerre az ebben az évben feltűnt 16 éves amerikai csodagyerek. Miss Gertrude Ederle, aki 500 méteren 7 perc 22.2 másodpercet úszott; közben 300 yardra 3 perc 0.4 másodpercet, 440 yardra 5 perc 54.6 másodpercet ért el. Mindhárom teljesítménye világrekord.

Az elért eredmények reális voltát mindennél jobban igazolja, hogy a vert mezőnyben harmadik volt az angol Miss James, aki a 300 és 400 méteres világrekordokat tartja, a második helyezett pedig Miss Waimeringht lett, aki már egynéhány világrekordját megjavította Miss Bleibtreynek.

Gertrude Ederle, a La Manche csatorna első női átúszója Gertrude Ederle Gertrude Ederle Gertrude Ederle Gertrude Ederle