1924 | Augusztus

Az FTC 100 km-es kerékpárbajnoksága

Velvárt nyerte meg a versenyt pontozás alapján, de Mazák az utolsó spurtban aratott győzelmével megjavította a magyar rekordot.

Az FTC jubiláris versenyét mérsékeltebb érdeklődés mellett bonyolította le, pedig a verseny jó sportja nagyobb közönséget érdemelt volna meg. A napnak kiemelkedő eseménye az FTC jubiláris 100 km-es bajnoksága volt, amelyért síkra szállt valamennyi első- és másodosztályú versenyzőnk, akinek ilynemű versenyben esélye lehet.

A bajnokságot az MTK két kitűnő versenyzője: Velvárt Nándor és Mazák Kálmán érdekes küzdelemben egymás között intézte el és ismét bebizonyították, hogy hosszú távú versenyekben ma kétségtelenül legkiválóbb sprintereink.

Az elválaszthatatlan két MTK-istát a közönség melegen ünnepli. A helyezésekért a verseny alatt egyforma pontszámot elért és a spurtokban helyezetlen versenyzők egymás között 1000 m-es futamokban mérkőztek, amelyeknek eredménye alapján a végeredmény következőképpen alakult.

1. Velvárt Nándor (MTK) 29 pont. 2. Mazák Kálmán (MTK) 28 pont, 3. Pirity Jenő (FTC) 13 pont. 4. Trachtuletz Rezső (Világosság KK) 10 pont. 5. Sághy József (Világosság KK) 5 pont. 6. Bécs Ferenc (TTC) 5 pont 7. Szécsényi István (Világosság KK) 2 pont. 8. Reichert Károly (Jóbarát KK) 9. Tóth Gyula (Edison KE). 10. Táby István (Világosság KK)

Vezetődik: 1. Sághy József 74 kör. 2. Reichert Károly 43 kör. 3. Pirity Jenő 18 kör. 4. Mazák Kálmán 5 kör.

Az FTC 100 km-es kerékpárversenyének startja Az FTC 100 km-es kerékpárversenyének startja