1925 | Október

Szlovenszkó maratoni bajnoksága

Király Pál végig vezetve, rekordidővel nyerte meg Szlovenszkó maratoni bajnokságát. Hrenyovszky János 28 km. után rosszul lett, de végigfutotta a versenyt és ötödiknek érkezett a célba. A kisvárdai Galambos István lett a második, megelőzve Maly cseh bajnokot.

Öt magyar atléta utazott a kassaiak tegnapi maratoni versenyére, hogy összemérje erejét Csehszlovákia legjobb maratoni futóival. Az erőpróba a javunkra ütött ki, hiszen az első két helyet a mi futóink foglalták el és csak utánuk értek célba a cseh bajnok és a második helyezett.

Király Pál győzelme alapjában véve nem is volt meglepetés, hiszen minden magyar sportember bízott benne, de ő mégis nagy meglepetést szerzett mindnyájunknak nagyszerű időeredményével. 2 óra 42 percen belül futni 42.200 métert nagy teljesítmény, és aki erre képes, az joggal tarthatja magát nagy maratoni futónak. Király a jó terepen élete legjobb maratoni futását produkálta.

Másik krekkünk, a dorogi Hrenyovszky János 28 km-ig jól tartotta magát a második helyen, de ott rosszul lett és örült, hogy végig tudta futni a távot. Így mélyen képességein aluli idővel csak ötödik tudott lenni.

Annál szebben szerepelt az igénytelen megjelenésű kisvárdai Galambos István, aki messze túlszárnyalva eddigi eredményeit, első nagy sikerét érte el. Galambos Király Pál mögött, de a cseh bajnok Maly előtt jó második lett. Kovács Sándor (FTC) és a szegedi Herzsenyák Mihály a várakozásnak megfelelően szerepeltek.

Kassa város közönsége a nagy versenyhez méltóan viselkedett. A versenynek a városon keresztül vezetett vonalán sűrű sorfalat állott. Ugyancsak hatalmas tömeg várta a célnál a versenyzőket és lelkesen ünnepelte őket. Első sorban természetesen a győztest, akit befutása után azonnal megkoszorúztak babérkoszorúval.

A versenyen huszan álltak starthoz és tizenegyen futották végig a versenyt.