1927 | Július

Elvérzett a híres pannon-nyolcas

Pompás viaskodás folyt a bajnoki regattán, a csepeli öbölben. Kár volt eldugni az idei evezős bajnoki viadalt, mert a csepeli Dunaágban rég nem látott párharcok folytak a csapatbajnokságokért.

Különösen a nyolcasban volt páratlanul forró a küzdelem. Megtört a pannonok hegemóniája. Már az előmérkőzésben kiestek a Hungáriával szemben, amely a döntőben a griffmadaras gárdát kényszerítette megadásra.

A Pannonia csak a négyesben győzött, míg a párevezős számokat a Neptun hódította el.

Részletes eredmények:
I. Egyes verseny (szkiff) Magyarország egyes bajnokságáért: Bajnok: Ifj. Szendey Béla (Neptun) 8 p. 21.3 mp. 2. Helyes József (BEC) 8 p. 54 mp. A győztes már 1000 méternél két hosszal vezetett.

II. kettős párevezős verseny kormányos nélkül. Magyarország kettős párevezős csapatbajnokságáért: Bajnok: „Neptun” Budapesti Evezős Egylet :Knoblauch Géza, Ifj. Szendey Béla row. ower.

III. Négyevezős verseny kormányossal. Magyarország négyevezős csapatbajnokságáért: Bajnok: Pannonia (Marik, Bartók, Blum, dr. Török, v. ev., Zoltán korm.) 7 p. 32 mp. 2. Műegyetemi Evezős Club 7 p. 44.8 mp. Öt hosszal nyerve.

IV. Nyolcevezős verseny. kormányossal. Magyarország nyolcevezős csapatbajnokságáért: Bajnok: Hungária (Hüttner, Ficzere, Juskievitz, Kalándy, Vály, Machán, Götz, Kauser v. ev., Czakó korm.) 6 p. 50 mp. 2. MAC 6 p. 55 mp. Egy hosszal nyerve.

V. Csepeli-díj. Egyes verseny (skiff): 1. Oláh Andor FTC 8 p. 38 mp. 2. dr. Kirchknopf Ferenc Pannonia 8 p. 39 mp. Fél hosszal nyerve.

VI. dr. Springer Ferenc-emlékverseny. Junior négyevezős verseny, kormányossal: 1. FTC c. o. 8 p. 48.4 mp. 2. Sirály 8 p. 51 mp. Egy hosszal nyerve.

VII. Dunaharaszti-díj. Négyevezős verseny, kormányossal: 1. „Budapest” Evezős Club 8 p. 02.6 mp. 2. Nemzeti Hajós Egylet 8 p. 21 mp.

Jelenet a junior nyolcasok versenyéről Albrecht főherceg, József Ferenc főherceg és Horthy Miklós a nagy regattán