1934 | Május

Ausztria csak meghosszabbított időben győzte le a franciákat

Torinóban Ausztria mérkőzött Franciaországgal, a meccset a holland Van Moorsel vezette. az 1:1 arányú félidő után a második félidőben egyik csapat sem tudta megszerezni a győzelmet és ezért a szabályok értelmében kétszer 15 perces meghosszabbítás következett.

Az osztrákok csak ekkor tudták megszerezni a győzelmet jelentő gólt. Végeredményben a bécsiek 3:2 arányban nyertek.

Nagy meglepetés történt Bolognában, ahol Svédország 3:2 (1:1) arányban legyőzte Argentínát. Rómában Olaszország 7:1 (3:0) arányban győzött az Amerikai Egyesült Államok ellen.

Spanyolország Genuában 3:1 arányban verte Brazíliát. Németország Firenzében 5:2 (1:2) arányban győzött Belgium ellen. Triestben Csehszlovákia 2:1 (0:1) arányban győzött Románia ellen, míg Milánóban a svájciak 3:2 (2:1) arányban verték Hollandiát.

1934 logo A francia válogatott csapat A svájci válogatott Dobai István szerzi meg a vezetést Romániának. Planicka a csehszlovák kapus tehetetlen, de csapata megfordítja a mérkőzést Brazil támadás a spanyolok ellen A svéd kapus Rydberg bokszolja ki a labdát az argentin De Vincenzi előtt