Vereséget szenvedett az osztrák Wundermannschaft

Csehszlovákia-Ausztria 2:1 (0:0)

Még Bécsben sem nőnek a fák az égig…

Bécs, április 9.
Az osztrák csodacsapat vasárnap délután a Hohe Warten 50.000 néző előtt bebizonyította, hogy nincsenek „csodacsapatok”. A cseh válogatott csapat, amely pedig ez idő szerint korántsem jelent olyan félelmetes erőt, mint valamikor, biztosan és ahogy Bécsben szokták mondani: „einwundsfrei” legyőzte az osztrákokat.

Az osztrák csapat szempontjából annál súlyosabb ez a vereség, mert saját pályáján, saját nézőközönsége előtt érte ez a vereség. A csehszlovák csapatban különösen a fiatalok játszottak jól és az első félidőben határozott fölényben voltak az osztrákokkal szemben.

A félidő azonban nem hozott eredményt. A második félidő 15. percében Puč váratlan lövése vezetéshez juttatta a csehszlovákokat, sőt négy perccel később ugyancsak Puč lőtte szabadrúgásból a csehek második gólját is. Az osztrákok elkeseredett finisbe fognak.

Az óramutató már a 41-ik percet mutatja és még mindig 2:0 az eredmény a csehszlovákok javára. Az osztrák csapat kornert ér el, amiből Smistik megszerzi az osztrákok egyetlen gólját. Továbbra is az osztrákok támadnak, de az eredmény nem változik. A mérkőzést Langenus belga bíró vezette.