1934 | Október

A prágai Sulc nyerte Kassán a marathoni futóbajnokságot

Galambos betegsége miatt lemaradt a finisben

Kassa, október 28.
Vasárnap rendezték igen kedvező időben a marathoni futóbajnokságot, amelyben 30 futó vett részt. A KAC pályáján és végig az útvonalon körülbelül 30.000 ember gyönyörködött a futók rendkívül erős küzdelmében. A magyar színeket hét atléta képviselte.

A pontversenyben a prágai Sparta győzött három pontkülönbséggel. Galambos magyar bajnok már három pontkülönbséggel. Galambos magyar bajnok már a verseny előtt rosszullétről panaszkodott és az orvosi vizsgálat magas vérnyomást állapított meg nála. A verseny után kórházba vitték. A versenyt egyébként a kassai rádió két nyelven is közvetítette.

Eredmények:
Csapatversenyben első: Spárta (Prága) (1-4-6) 11 ponttal. 2. Magyarország (2-5-7) 14 ponttal. 3. Kassai AC (11-12-13) 36 ponttal

Egyénileg: 1. Sulc Prágai Sparta 2 óra 41 p 26.3 mp. 2. Galambos Magyarország 2 óra 42 p 57.7 mp. 3. Kuokka Finnország 2 óra 47 p 29 mp. 4. Benát Prágai Sparta 2 óra 47 p 35 mp. 5. Zelenka Magyarország 2 óra 47 p 40 mp. 6. Csernyik Prágai Sparta 2 óra 48 p 49 mp. 7. Gyetvay Magyarország 2 óra 50 mp. 8. Motmüller Riga 2 óra 53 p 52 mp. 9. Csonka Magyarország 2 óra 54 p 05 mp. 10. Rosenberger Bécs 2 óra 58 p 30 mp. 11. Kassai Kassai AC 2 óra 59 p 10 mp. 12. Nyikoscsik Kassai AC. 13. Hálla I. Kassai AC, 14. Jäckl Saarbrücken Sulc ideje cseh rekord.

A verseny első 5 kilométerén Mottmüller vezetett, ideje 16 p volt, míg közvetlen mögötte Benát és Sultz futott. A 10 km-nél Mottmüller ideje 35 p 30 mp, közvetlen mögötte Nyikoscsik, Benát, Sultz, Galambos és a finn Konka haladt, 20 km-nél ugyanez volt a helyzet, 21.650 m-nél, amikor fordultak, még mindig nem változott a helyzet, Mottmüller ideje pedig 1 óra 35 p 10 mp volt. 25 kilométerrel a lábában Mottmüller már nem bírta az iramot, amikor Sulc és Galambos vette át a vezetést.

Az utolsó négy kilométert a pályán futották. Galambos az utolsó métereken nem tudott megbirkózni a szintén kifulladt Sulc-cal, aki azonban mégis győztesként szakította el a célszalagot. Az első két helyezett babérkoszorút is kapott.