1935 | Április

Planicka agyrázkódást szenvedett a cseh-osztrák mérkőzésen

A prágai Sparta sporttelepen 50.000 néző előtt az olasz Barlassina bíráskodása mellett tartották meg Csehország és Ausztria Európai Kupamérkőzését, amely 0:0 arányban döntetlenül végződött.

A fontos mérkőzésre való tekintettel mindkét csapat eleinte óvatos játékot folytatott és a játék nívója később sem emelkedett. A játékosok idegességükben több biztos helyzetben hibáztak.

Szünet előtt inkább Ausztria irányította a játékot, míg a második félidőben az otthonában játszó cseh válogatott volt a veszélyesebb. A döntetlen nagyjában megfelel az erőviszonyoknak.

A második félidő 20. percben az osztrák Hahnreiter összecsapott Planicka cseh kapussal és az utóbbi agyrázkódást szenvedett, úgyhogy a kórházba kellett szállítani. A mérkőzés hátralévő részében a teplitzi Patzi védett.

Ugyanakkor Bécsben Prága és Bécs válogatottjai mérkőztek a magyar Ivanics vezetése mellett. Prága 2:1 (1:1) arányban győzött.