1935 | Január

Kanada a jéghokki világbajnok

Davos, január 27.
A jégkorong világbajnoki döntőben a kanadai színekben küzdő Winnipeg-Monarchs 4:2 arányban győzött Svájc válogatott csapata ellen. Harmadok: 2:1, 1:1, 1:0.
A svájci csapatban két tartalék játékos szerepelt, de a csapat lelkesedésével erős ellenfele volt Kanadának.

Az első kanadai gólt Le May ütötte, amelyre Svájc részéről Callini adta a választ. Rivers azonban a harmad befejezése előtt újból vezetéshez juttatta Kanadát.
A második harmadban Kanada erősen szorongatta Svájc kapuját és ismét Le May szerzett gólt, amelyre Toriani válaszolt.

Óriási küzdelem volt az utolsó harmadban, de végül is a svájci védelem hibájából Le May egyéni játékkal megszerzett Kanada negyedik gólját.

Anglia csupán meghosszabbítással győzhetett Csehország ellen 2:1 arányban. Az ötödik-hatodik helyért folyó küzdelemben Svédország 3:1-re verte Ausztriát. Harmadok: 2:1, 0:0, 1:0. Franciaország és Olaszország lemondotta mérkőzését és megosztozott a hetedik díjban.

A Vigasz-díjat Németország nyerte Lengyelország elleni 5:1 arányú győzelmével.
Harmadok: 2:0, 2:1, 1:0. A németek góljait Strobl, Schiebukat, Jänecke (2) és Schröttle, a lengyelek becsületgólját Zihinski szerezte.

A világbajnoki sorrend a következő: Világbajnok: Kanada, 2. és Európa-bajnok: Svájc, 3. Anglia, 4. Csehország. 5. Svédország. 6. Ausztria, 7. Franciaország és Olaszország. 9. Németország. 10. Lengyelország. 11. Magyarország, 12. Románia.