1935 | Június

Fiorentina - Újpest 4:3 (2:1)

Firenze, június 23.
Nagy közönség előtt tartották meg az Újpest – Fiorentina Középeurópai Kupamérkőzést, amely bővelkedett az izgalmakban. A meccset a bécsi Orova Hejmi vezette, akit azonban ott Rosenbergnek hívnak.

A mérkőzés nagy részében az Újpest játékosai sokat voltak kénytelenek vitatkozni a meccsvezetővel, aki a firenzeiek két lesállásából eredő gólját minden lelkiismeret furdalás nélkül megadta.

A 28. percben az olaszok lesállásából érték el a vezető gólt. Egy percre rá Avar kiegyenlített. A 43. perben megint lesállásból jutott a gólhoz Fiorentina és így 2:1-re vezetett.

A második félidő 3. percében Grina révén már 3:1-re vezettek az olaszok, amikor Avar gólt rúgott. A 30. percben Seres kiegyenlített. 3:3-ra állt a mérkőzés és az Újpest állandóan támadott.

A magyar akciókat azonban nagy balszerencse kísérte. Végül a 40. percben az olaszoknak sikerült még egy gólt belőniük és ezzel 4:3 arányban győztek.

A két meccs után 6:3 arányban mennek tovább a Középeurópai Kupamérkőzésen. A meccs után Langfelder kijelentette tudósítónknak, hogy a mérkőzést tulajdonképpen már Pesten vesztették el, mert ha legalább félig úgy játszott volna a csapat, mint most Firenzében, akkor a győzelem nem maradt el. A játékosok becsülettel harcoltak.