1937 | Március

Esztergomi lefiniselte Kelent a Thomka-emlékversenyen

Vasárnap délelőtt a rákosi réteken rendezte a BEAC hagyományos Thomka Áron emlékversenyét. A mezei futóbajnokság főpróbájáról hiányzott egy-két főszereplő: nem indult az UTE és nem teljes a Bszkrt csapata sem.

Közülük Simon, a két év előtti mezei bajnok és Tarsoly hiányzott. Hogy mégis érdekes volt a verseny, az Kelen és Esztergomi nagyszerű párharcának köszönhető.

59 futó indult el a starter lövésére. A győztes személyében mindenki biztos volt Kelen indulásával. Csak Esztergomi nem! Hiába verte meg Kelen a múlt héten, az apró futó rendületlenül bízott magában.

A start után azonnal az élre ugrott és jó iramban végig vezetett. Kelen mindenütt a nyomában. A cél előtt 300 méterrel Kelen belevágott és irtózatos finisbe kezdett. Meg is előzte Esztergomit. A cél előtt 40 méterrel már biztos győztesnek látszott.

Esztergomi azonban nem hagyta magát. Hatalmas erőfeszítéssel újított, az utolsó 10 méteren megelőzte Kelent és mellszélességgel előbb ért a célba.

Részletes eredmény:
1. Esztergomi (Beszkár) 18:11.4 mp. 2. Kelen BBTE 18:11.6 mp. 3. Németh MAC 18:37.2 mp. 4. Hernádi Törekvés 5. Csaba. 6. Ligeti. 7. Kővári Beszkár. 8. Matus Törekvés. 9. Gocz Beszkár 10. Cser Beszkár. Csapatban: 1. Beszkár 24 p. 2. Törekvés 59 p. 3. BBTE 74 p.