1939 | Szeptember

Ferencváros – Szolnok 3:2 (1:0)

Szolnok, 4000 néző. Játékvezető: Tihaméry.
Gyorsiramú, izgalmas mérkőzés. Mindig a Ferencváros szerezte meg a vezetést, de a szolnokiak kiegyenlítettek. A mérkőzés az utolsó percekig döntetlenül állott és a Ferencváros csak két perccel a befejezés előtt szerezte meg a győzelmet jelentő gólt.

Mind a két csapatban a védelem emelkedett ki. Tihaméry játékvezető osztályzata: kettes.

Süt a nap, támad a Ferencváros, Kissel a jobbszélen. Jakabbal a centerben. A küzdelem változatos a 37. percben Kiszely átadja a labdát Jakabnak, akinek a bombáját a szolnoki kapus beejti a kapuba. 1:0.

A második félidőben állandóan Szolnok támad és Korom kornerét a hátvéd helyéről előrehúzódó Kispéter befejeli. 1:1. Mindjárt utána Sárosi dr. újra megszerzi a Ferencvárosnak a vezetést. 2:1.

A 28. percben kavaródás keletkezik a Ferencváros kapuja előtt. Zentai közelre öklözi ki a labdát. Korom bevágja. 2:2. Most nagy csata keletkezik a győzelmet jelentő gólért.

A 43. percben Kiszely bombáját megkaparintja a szolnoki kapus, de Jakab kikotorja kezéből a labdát és behelyezi a hálóba. 3:2. Nagy izgalmak között ér véget a meccs.