1940 | Július

Kétszáz női atléta ötórás küzdelme a Margitszigeten

Feltűnő sok szép leány jelent meg vasárnap délelőtt a margitszigeti MAC-pályán. Valamennyien a „Koszorú” atlétikai versenyén vettek részt. Összesen öt versenyszám szerepelt a műsoron, mégis közel öt óra hosszat tartott annak lebonyolítása a nagyszámú résztvevő miatt.

Végre igazi méreteiben bontakozott ki a magyar női atlétika: kétszáztizenegyen vettek részt és egyedül a 4x100-as stafétában húsz csapat indult. Ilyen méretek Európában Németországon kívül alig szerepelnek a női atlétikában.

A pálya színes, festői képet nyújtott. Megjelent a versenyen Vértessy Kató, aki ezúttal nem mint versenyző, hanem mint versenyrendező tevékenykedett.

A legjobb eredményt Lédermayer Ilona (Koszorú) érte el a távolugrásban, 508 cm-es ugrással. A legnagyobb küzdelmet azonban a magasugrás hozta, ahol a bajnoki sorrend megismétlődött Rohrmann győzelmével. Labdadobásban a férfias termetű Hudra lett az első.

Feltűnt egy-két tehetség. Így Kapuy Magdolna a pesterzsébeti Koszorú büszkesége a síkfutásban, Fekete Ilona (Koszorú) a távolugrásban. Érdekes volt a stafétafutás, ahol mindig az a csapat győzött, amelyik a külső pályán futott. A hölgyek ezzel rácáfoltak arra, hogy legjobb a belső pályán futni.

Legsokoldalúbb Lédermayer, aki megnyerte a távolugrást, a 60 m-es síkfutást és harmadik lett a diszkoszvetésben. Legszebb öltözete a Selyemgyapjú Koszorú alakulatnak volt.

Legboldogabbak a Nagykovácsy üzletház versenyzői voltak, amikor megnyerték a stafétát. A legügyesebb Ráthonyi Sanyi volt, a MAC futója, akit meghívtak az egyik gyárcsapathoz trénernek.

Eredmények:
Távolugrás: 1. Lédermayer (Koszoru) 508 cm., 2. Fekete (Ko.) 493 cm., 3. Lőrinczy (NTE) 486 cm.

Magasugrás: 1. Rohrmann (KISOK) 145 cm. 2. Páhány (Ko.) 140 cm, 3. Fekete (Ko.) 140 cm.

Súlydobás: 1. Burger (Ko.) 799 cm. 2. Kaszás (WMTK) 796 cm., 3. Csernus (Ko.) 785 cm.

80 m gátfutás: 1. Lőrinczy (NTE) 15.4 mp., 2. Salamon (Ko.) 15.6 mp., 3 Zubek (Ko.) 15.9 mp.

Labdadobás: 1. Hudra (Ko.) 57 m., 2. Kövér (Ko.) 50 m. 85 cm., 3. Tóth (Ko.) 50 m. 10 cm.

60 m síkfutás: 1. Lédermayer (Ko.) 8.3 mp., 2. Fekete (Ko.) 8.3 mp., 3. Zubek (Ko.) 8.5 mp.

Gerelyvetés: 1. Kövér (Ko.) 24.84 m., 2. Schmalhoffer (Ko.) 22.58 m., 3. Bakos (GFB) 21.33 m.

Diszkoszvetés: 1. Kövér (Ko.) 25.86 m., 2. Kissné (Olympia) 24.11 m., 3. Lédermayer (Ko.) 22.12 m.

4x100 m staféta: 1. Koszorú XIII. 57.2 mp.. 2. Koszorú Kispest 57.6 mp., 3. Koszorú X/b. 58.8 mp.

Vállalatok részére: 1. Nagykovácsy 59.2 mp., 2. Brust 61.3 mp., 3. Magyar Optikai Művek 62.8 másodperc.

A verseny kitűnő rendezéséért Wonke Rudolfné tanárnőt, a női sport fáradhatatlan vezérét és tanárnőtársait illeti dicséret.