1941 | Április

Kelen pályarekorddal nyerte a mezei futóbajnokságot

A mezei futóbajnokságokkal kezdődik a sporttavasz. Vasárnap délelőtt enyhe tavaszi napsütésben tartották meg a megyeri lóversenytéren 1941. év mezei futóbajnokságait. Pontban fél 11-kor lódult neki a 3000 méteres távnak az ifjúsági bajnokság tarka sokasága.

Közel 180 fiatal versenyző vett részt a versenyen. Egy kilométer után már hosszúra nyúlik a sor és amikor a célegyenesbe fordul a társaság. Verőczi Béla alakja tűnik fel, aki ruganyosan, nagy előnnyel elsőnek szakítja át a célszalagot. Utána kisebb-nagyobb távolságban poroszkálnak be a célba a többiek.

Részletes eredmények a kővetkezők:
Ifjúsági bajnok: Verőczi (BBTE) 9 p 42.8 mp; 2. Erős (MVSC); 3. Dávidházi (MAC).

Ifjúsági csapatbajnok: BESZKÁRT 71; 2. BLE 104 p; 3. MVSC 113 p.

A 4000 méteres versenyben bajnok: Eper (UTE) 11 p 54.2 mp; 2. Híres (UTE) 12 p 04.4 mp; 3. Harányi (BBTE) 12 p 10.8 mp.

Csapatbajnok az UTE a csapata 20 ponttal. 2. BESZKÁRT 70 ponttal. 3. UTE B) 99 ponttal. 4. Testvériség 10.3 ponttal.  A Testvériség nyerte egyben a vidéki bajnokságot is.

A 10.000 méteres versenyben Kelen János (BBTE) 30 p. 57.2 mp nagyszerű pályarekordidővel győzött. 2. Szilágyi (BBTE) 31 p 43 mp. 3. Német (MAC) 31 p 47.2 mp. 4. Sajtos (BBTE). 5. Farkas (Testvériség)

Csapatbajnok a BBTE 17 ponttal. 2. és egyben vidéki bajnok a Testvériség csapata 48 ponttal. 3. Törekvés 71 ponttal. A MAC csak egyéni versenyzőket indított, a csapatversenyben nem részt.

A BBTE győztes csapata - Szilágyi, Sajtos, Lendvai, Kelen, Gyimesi Kelen János (BBTE) táv közben Verőczy (BBTE) az ifjúsági bajnok Epert, a 4000 m győztesét elsőnek kislánya köszönti A 4000 m-es bajnokság győztese az UTE csapata - Leichtág oktató, Eper, Híres, Zoltay, Almási, Gulyás és Schatz szakosztályvezető