1942 | Április

Izgalmas küzdelem után pontosztozkodás

Újpest – WMFC 3:3 (1:1)

Csepel – 8000 néző. – Játékvezető Vass.
Rég nem látott nagyszerű és izgalmas mérkőzést vívott a két csapat. A WMFC tartja Szegeden mutatott jó formáját, de az Újpestre sem lehet ráismerni múlt heti gyenge játéka után. Újpestben az új játékosok sikeresen mutatkoztak be.

Ideges, kapkodó játékkal kezdődött a mérkőzés, a 7. percben Dudáshoz kerül a labda, akire senki sem vigyáz és éles, lapos lövése hálót ér. 1:0-ra vezet a WMFC. Az Újpest idegesen játszik és csak fokról-fokra nyeri vissza lélekjelenlétét.

A 13. percben Balogh II. kezelése miatt tizenegyeshez jut a WMFC, de Kapta a kapu mellé lövi. Az Újpest átveszi a játék irányítását és egyik szép akciót a másik után vezeti. Dósainak sok munkája akad, de mindig biztosan véd. A 40. percben Zsengellér nagyszerű labdával ugratja ki Szuszát, aki kapásból egyenlít. 1:1.

Viharos újpesti rohamokkal végződik az első félidő. A játék másik részében felnyomul az Újpest. A 3. percben Pozsonyi beadását Zsengellér góllá értékesíti. 2:1. Két perc múlva Kalocsai beadását Szusza lövi be. 3:1.

Mindjárt utána Szabadkai befejeli a labdát. 3:2. Szalai sérülése miatt három percre kiáll. A 25. percben Váradi lefut, beadását Pintér elfogja, és könnyedén kiegyenlít 3:3. Továbbra is izgalmas a játék, a csepeliek kerülnek fölénybe, de az eredmény nem változik. Vass Antal a bíráskodásáért megérdemli az egyest.

Marosvári és Bíró harca a labdáért Kapta 11-ese a kapufa mellett süvít el Két tűz között. Balról Zsengellér, Kállói, Kalocsay dr. Zsengellér bombája surran Dósai hálójába Az újpesti együttes - Sziklai, Kalocsay dr., Bíró, Pozsonyi, Balogh II., Mészáros, Várszegi, Kármán, Szusza, Nagymarosi, Zsengellér