1942 | Február

Újpest – Kispest 5:1 (2:1)

Megyeri-úti pálya – 3000 néző – Játékvezető: Antal.
Az újpesti stadion játékterét meglehetősen jó állapotba hozták a mérkőzésre: csak néhol virított egy-egy nagyobb fehér hófolt. A játék szezon eleji volt. Hiába figyelte a játékosok teljesítményét Molnár Ignác, a válogató bizottság egyik tagja, jó formát nem láthatott.

Az első gól a 7. percben az újpesti csapat két régi, rutinos játékosának összjátékából született meg: Vincze Zsengellérhez továbbította a labdát, aki védhetetlenül a hálóba labdát, aki védhetetlenül vágta. 1:0. A 15. percben szabadrúgást ítélt a játékvezető Újpest ellen és ennek nyomán Víg a kifutó Sziklai mellett kiegyenlített. 1:1.

A 25. percben Kalocsai gyors lefutás után a középre továbbította a labdát, amely a kispesti védők és az újpesti középcsatárok feje fölött a túlsó szélről befutó Ádám felé szállt és ő pontosan a hálóba fejelte. 2:1.

Szünet után folytatódott az újpesti fölény: a 12. percben Szusza volt eredményes, a 17. percben ismét Ádám fejelt gólt, végül a 25. percben Kalocsai átadásából Zsengellér beállította a végeredményt: 5:1.