1942 | Október

Ferencváros – Szeged 9:2 (3:0)

Vasárnap délután az Üllői-úti pályán 11.000 néző volt kíváncsi az egyre javuló formát játszó Ferencvárosra és az utóbbi időben érthetetlenül gyengén játszó Szegedre. A zöld-fehéreknél Rudas játszik hátvédet, aki hosszú szünet után végre sorompóba állt. Kis és Beke alkotja a balszárnyat.

A Szeged kezdi a játékot, Nagy révén már vezethetnének is, de a balszélső ügyetlenkedik. A 4. percben Lukács ravasz lövése a kifutó Aknavölgyi mellett a hálóba kerülne, de Gyuris a vonalról ment. A 8. percben vezet a Ferencváros. Pazar Sárosi-Beke-Lukács támadás fut végig a pályán és az aprótermetű jobbszélső négy lépésről nem hibáz. 1:0.

A 22. percben Sárosi III. 30 méterről hatalmas bombát zúdít a kapura, Aknavölgyi bravúrosan kiüti, de balszerencséjére éppen Lukács elé, aki nem szégyelli a hálóba küldeni a váratlan ajándékot. 2:0. Nyomasztó fölénnyel játszik a Ferencváros.

A 28. percben újabb gólt lő a Ferencváros. A nagy kedvvel játszó Sárosi Béla jobbszélről Beke elé tálal, aki a tizenhatosról fordulásból gólt lő. 3:0. A Ferencváros ezután korlátlan úr a pályán. A Szeged a félvonalról sem tud átjönni. Ha Finta nem lenne olyan ügyetlen akár egy fél tucat gólt is lőhetnének.

Szünet után megindul a góleső. A 6. percben Sárosi III. előre tör és 25 méterről irtózatos erejű gólt lő. 4:0. A 10. percben az ügyetlenkedő ferencvárosi védők közül Nagy lefut Kalmár elé játszik, aki megszerzi az első szegedi gólt. 4:1.

Még ugyanebben a percben Lukács kiugrik és máris 5:1. Négy perc múlva Sárosi hatalmas taccsdobásából Füstös rúg gólt. 6:1. A 19. percben Beke ügyesen játszik Kis elé, aki a sarokba küldi a labdát. 7:1. Tíz perc múlva Beke rúgja a nyolcadikat, majd a 38. percben Finta átmegy az egész szegedi védelmen és belövi a kilencediket. 9:1.

Ezután leáll a Ferencváros, aminek az eredménye Kalmár újabb gólja. 9:2. A mezőny legjobb embere Sárosi Béla volt. Gorondi személyében új játékvezetővel ismerkedett meg a közönség, kár volt siettetni bemutatkozását…

Füstös kitör a védelem közül Füstös kapura tör Az első ferencvárosi gólt Beke beadásából Lukács fejelte be Lakat megsérül, Kiss támogatja. A képen még Szabó és Aknavölgyi kapus látható