Újpest – Törekvés 7:0 (3:0)

Megyeri-út, 3600 néző – Vezette: Faludi
Újpest: Tóth – Balogh II., Laborcz – Nagymarosi, Sziles, Popalis – Nagy, Szusza, Zsengellér, Sárdi, Várnai.
Törekvés: Kiss – Hilkó, Böjthy – Halász, Juhász, Sirály – Tóth, Kovács, Dallos, Déri, Hegedüs.

A felázott mély talajon nem alakul ki jó játék. A nézők nagy derültséggel szemlélik a játékosok csúszkálását. Az 5. percben Nagymarosi bedobását Szusza Zsengellér elé emeli a középcsatár 8 méterről kapásból a jobb sarokba lő. 1:0. Állandóan az Újpest támad. A 14. percben Zsengéllér a jobbszélre sodródik, beadását Nagy bekotorja. 2:0.

A 23. percben Kovács alig lő mellé, majd Szücs szabadrúgása pattan vissza Zsengellérről.
Egy perc múlva Szusza a jobbszélen fut el, nehéz szögből leadott lövése a hálóba talál. 3:0.
A könnyűsúlyú újpesti belső emberek nagyon élnek a csúszós talajon.

II. félidő
A 3. percben Sárdi lesgólt lő. A 11. percben Nagy lövését védi szögletre Kiss. A 14. percben Szusza lövése aa lécről pattan vissza az előre húzódott Laborcz elé. A hátvéd 20 méteről nagy gólt lő. 4:0.

Sárdi előtt üres a kapu, de ő a lécet találja el. A 18. percben kavarodás után Nagy ló gólt. 5:0.
Szusza nagy bombáját védi Kiss, Szücs szabadrúgása a lécről jön vissza. A Törekvés 16-osán belül folyik a játék. A 27. percben Nagy szögletét Zsengellér fejeli be. 6:0.

Hilkó megsérül és kiáll. A 32. percben Dallos 11-est vét, Balogh II. a kapus kezébe lövi. Egy perc múlva Várnai beadását Zsengellér a 16-osról lapos lövéssel küldi a hálóba. 7:0. Egy kapura játszik az Újpest, de az eredmény már nem változik.

Szögletarány: 12:0 (3:0) az Újpest javára.