1946 | Június

Itt a férfi-tartóshullám! – remélhetőleg senkinek sem kell

A felszabadulás után most rendezték meg először a hagyományos fodrászversenyt. A nagy zenekart idén egy árva zenész helyettesítette, aki önfeláldozóan játszotta egész délután a divatos slágereket.

A verseny alkalmára a szenvedő alanyokat, a modelleket, szalmasárgára, paprikapirosra és más ehhez hasonló színekre festették. Jutalmul a modellek ingyen jutottak tartós hullámhoz. Viszont ezt meg is érdemelték, mivel félig elkészült frizurájukat legalább húszan vizsgálták át, fésülték és ellenőrizték. Új, eredeti ötletet a nőknél nem láttunk: a megszámlálhatatlanul sok lokni éppúgy előfordult, mint a teljesen laza frizura.

Annál nagyobb meglepetést okozott a fodrászverseny másik száma: a férfi-tartóshullám! Mint itt értesülünk, külföldön ez már régen divat, de Magyarországon ez volt az első férfi-hullámosító verseny. A legelképesztőbb ötleteket láttuk: az egyik férfimodell csigákkal és loknikkal a feje búbján távozott.

Reméljük, hogy a versenyen résztvevő nyolc férfi kivételével, akik hathónapi műgöndör hullámokkal a fejükön fognak járni, más követői nem lesznek e új divatnak.

Adler Alfréd Adler Alfréd
Az individuálpszichológia alapítójának hirtelen halála ismét előtérbe...
A második nemzetközi czéllövő-verseny A második nemzetközi czéllövő-verseny
Magyarországon a sportok igen jó talajra találtak. Az athlétikai...
Az alagutbeomlás Az alagutbeomlás
A történetiró egyszerüen megállapitja, hogy Harrasfelsenben, a...
Egy 24 órás írói siker eredménye: 100 cigaretta, 1 csokoládé-Bonzó és lekvár Egy 24 órás írói siker eredménye: 100 cigaretta, 1 csokoládé-Bonzó és...
A nemzetközi regénypályázat győztesével, Földes Jolánnal...
A megyei pénztárak állami kezelésben A megyei pénztárak állami kezelésben
Január elseje óta a vármegyei pénzkészleteket az állam vette kezelés...
Rövidek Rövidek
A nemzeti parasztpárt vezérlőbizottságának kérdése Maniu...
Szilágyi nyert az UTE mezei futóversenyén Szilágyi nyert az UTE mezei futóversenyén
Az UTE megyeri réteken rendezett mezei futóversenyén ismét két budai...