1921 | Február

Katonai sportünnepély az FTC pályán

Vasútépítő zászlóalj – FTC 2:1 (2:0), Bíró: Schretner Károly

Gyönyörű tavaszi időben folyt le az első idei katonai sportünnepély, amelyre közel tízezer főnyi közönség volt kíváncsi. A tribünökön persze igen nagy számmal volt képviseltetve a katonaság. Dél után 2 órától katonazenekar szórakoztatta a gyülekező közönséget. Ez alatt a pálya fölött egy repülőgép kóválygott.

Félhárom órakor Malaky János, az FTC pályaigazgatója kíséretében megjelent a játszótérségen Dáni Balázs altábornagy, katonai körletparancsnok, Tamássy alezredes, zászlóaljparancsnok, Stetzer őrnagy, Vrabetzky ezredes, több katonatiszt kíséretében.

Ekkor még csak a katonai csapat rugdalt egy kapura. A Rákóczi-induló és a közönség nagy tapsa kíséretében csakhamar az FTC csapata is a pályára lépett. Ekkor a pálya felett kóválygó repülőgép lejjebb szállt és a benne ülő pilóta egy labdát dobott le a pályára, amellyel Dáni Balázs altábornagy megtette a kezdő rúgást.

A két csapat így állt fel:
Katonai csapat: Csajka (FTC) – Singer (VAC), Mandl (MTK) – Hierholz (UTSE), Obitz (FTC), Plasz (EFC) – Krammer (Törekvés), Vas (Törekvés), Gazsik (KAFC), Nikolsburger (FTC), Wiener II (FTC)
FTC: Szamosi – Takács, Hungler II – Kiss Béla, Szabó, Fohrmann – Malkovics, Schwarz, Kertész, Tóth, Mészáros

A játék az FTC támadásával indult meg. Negyedórai játék után Hungler II elgáncsolja Vasst. A katonai csapat javára a 11-est diktál a bíró, ezt azonban Nikolsburger a kapu mellé lövi. A következő percben ismét a katonák vezetnek támadást Wiener II révén. Centerezett labdáját Szamosi kiejti, mire a résen álló Vass belövi. (1:0)

Egy perc múlva ugyancsak Szamosi hibájából Gazsik megszerzi a katonák második gólját. (2:0) Az FTC ezután erősen támad, de csatárainak lövéseit a nagyszerűen dolgozó védelem meghiúsítja.

A második félidőben erős fölénybe kerül az FTC csapata s ekkor már nagyszerűen dolgozik a csatársor, de csak összjátékkal, míg lövéseit balszerencse üldözi. a félidő közepén Schwarz nehéz helyzetből szép gólt lő. (2:1) Az utolsó percekben Hungler II hibájából Vass megszökik és centerezett labdáját Wiener Szamosi kezébe rúgja.

A katonai csapatban kiváló volt a közvetlen védelem, a melyből Singer játéka magasodott ki. Ő volt a mezőny legjobb embere. A fedezetsorban Obitz volt a legjobb. A csatársorban Kramer, Gazsik és Wiener II. A csapat többi tagja is derekasan megállotta a helyét.

Az FTC csapatában a Takács-Hungler II hátvédek néha hibáztak, de felszabadító rúgásaik máris imponálók. A fedezetsor gyenge volt. A csatársor a második félidőben nagyszerűt produkált és a lövésekkel sem fukarkodott. Kitűnő játékosnak ígérkezik Mészáros balszélső. Tóth az összekötőben meglepő frissen mozgott. a Malkovics-Schwarz jobbszárnyat az első félidőben keveset foglalkoztatták.

A mérkőzés végén Dáni Balázs altábornagy üdvözölte a két csapatot. Ezután a két csapat tagjainak és a mérkőzést vezető bírónak egy-egy díszített ezüstérmet adott át, mire a zenekar a Rákóczi-indulót játszotta.