1931 | November

A Terézvárosi Torna Club salakpályaversenye

J. S. Wright világrekorder, mint dirt-track versenyző csődöt mondott

A Terézvárosi Torna Club vasárnap délelőtt salakpályaversenyt rendezett az ügetőpályán. A verseny főattrakciója a Budapesten időző világhírű angol J. S. Wright részvétele volt. Wright, a világrekordok sampionja azonban mint salakpályamenő – felsült.

Az eredménylista nem hű tükre az erőviszonyoknak, Zamecsnik toronymagasságban áll összes ellenfelei felett, sorozatos balszerencsével, géphibákkal küzdött.

A 175 kcm-es versenyt Gutschy (Monet-Goyon) nyerte. A 250 kcm-es számban első Komlóssy Endre (Monet-Goyon) lett 8 p. 34.2 mp. idővel. Második Fischer (Ariel). A 350 kcm.-es versenyt Zamecsnik (Velocette) nyerte. Ideje 1 p. 12.6 mp. 2. Ausländer (Rudge) 3. Kremm (Motoracoche).

Az 500 kcm.-es számban első Lukavecz (Standard) lett 7 p. 25.8 mp. idővel. 2. Schuszter (Ariel), 3. Kremm (Motoracoche). A Derbyben, Budapest bajnokságát, 20 körös versenyben Ausländer (Rudge) nyerte el 15 p. 23.9 mp. idővel, második Kremm lett.

Ausländert nagy mértékben a szerencse segítette győzelemre, mert ellenfelei, Zamecsnik, Lukavecz, részben bukás, részben defekt miatt váltak harcképtelenekké. Az oldalkocsis versenyt Culyba (BMW) nyerte Bauer (Norton) előtt. A győztes ideje 8 p. 26.2 mp. volt. A kezdők versenyét Kettig (FN) nyerte.