1905 | Május

Tottenham H. – MTK. 12 : 1

Tottenham H. (fehér): Egget-Watson, Tait-Mac Naught, Bull, Brearley-Stansfield, Cameron, Woodward, O’Hagan, Glen.

MTK. (kék): Domonkos-Nagy, Révész-Kürschner, Pozsonyi, Weisz-Fehér, Shires, Hoffer, Károly, Stern.

Szép időben, nagy közönség előtt két szélső csatára nélkül játszik Tottenham H., kiknek hiányát teljes védelmével és Woodward beállításával igyekszik pótolni. Kezdetben középütt folyik a játék, de Stansfield csakhamar lefut, centerez s O’Hagan már az 5-ik percben lövi az első gólt, míg a következőt a 13-ik percben Woodward, a 16-ikban Cameron rugja. A félidő közepe táján, az angolok ostromát a MTK. lelkes támadása szakítja meg, mely jó 8 percig tart, de eredményre főleg Károly özése miatt nem vezet. Végül MTK. ujra védelemre szorul s 39-ik percben Woodward, a 41-ikben O’Hagan egy-egy gólt lő. Félidő 5:0.

A második félidőben a nem várt gólarány miatt lehangolt magyar csapat teljesen védelemre szorul, s Woodward játszva éri el gyönyörű lefutások után a 6-ik és7-ik gólt. Ekközben azonban megsérül, mire balszélső csatárnak ment; helyére Cameron állt, aki a 16. és 22. percben lövi a 8 és 9-ik gólt. A 29-ik percben Károly szépen lefut s a közönség lelkes törtetése mellett lövi a magyarokat egyetlen gólját, melyre hárommal felelnek, bár a csatárokat erős óvatosságra inti Révész durva játéka, ki a bíró elnézése mellett hátulról rugja meg Stansfildet, ami a közönség körében élénk visszatetszést szül. Bíró: Schubert Ernő (MUE.) volt.