1905 | Október

A MTK. őszi athletikai viadala

Kissé hűvös időben folyt le a Millenáris pályán az MTK. idei őszi atlétikai viadala. Első sorban is meg kell emlékeznünk, - ami különben a MTK. minden versenyét jellemzi – a verseny mintaszerű rendezéséről. A verseny keretében sikerült eldöntésre Magyarország sulyemelő bajnoksága, melyet Weisz Richárd, a rendező egyesület tagja konkurrencia nélkül nyert meg, országos rekord felállítása mellett.

Sajnáljuk azonban, hogy a rendező egyesület befolyásoltatta magát a staféta-versenyek lefutásánál, a hol a benevezett öt egyesületet két előfutamban, döntőfutam nélkül időre futtatta. Ez határozottan sportszerűtlen, mert ha egyik csapat gyönge ellenféllel kerül össze, nem tudja elérni azt az időt, a mit esetleg erős küzdelem után egy másik csapat elér.

Bár tudjuk, hogy ezt maguk a versenyző csapatok kérelmezték, mégis a rendező egyesületnek ezt nem lett volna szabad engedélyeznie. A hendikep-versenyek igen szépen sikerültek, dacára annak, hogy a hendikeper megtévesztésére most is történtek kísérletek.

Igy például a 100 y. hendikep győztesének korábbi idejeit egyesülete „13 1/5 mp-tőt 13 2/5 mp”-re jelentette be és – 5 yard előnynyel, 11 mp. alatt futatta meg a távot. Igy aztán nem csoda, hogy ha egy reális hendikepet nem lehet összeállítani.

Sajnálattal kell konstatálnunk, hogy az indulásoknál a starterek még mindig nem járnak el a kellő szigorral, sőt következetlenek is maradnak önmagukhoz. Az 1/4 ang. mfd.-es síkfutásnál, bár a starter az indítás előtt kijelentette, hogy a kiugrókat hátra állítja, dacára a többszörös kiugrásoknak, még sem állította hátra a kiugrókat.

A versenyszámok közül legérdekesebb volt a stafétafutás, de sajnos csak a második előfutamban résztvevő csapatok között, melyet a budaiak mellszélességgel nyertek óriási küzdelem után és a sulydobás, melyet napról-napra fejlődő Dávid nyert meg, figyelemreméltó eredmény mellett.

Részletek:

1. 100 yardos síkfutás hendikep. Három előfutam után a döntőben: 1. Maros Elemér (OTE.) 11 mp. 5 y. e., 2. Sár J. (MTK.) 6 m.e., 3. Heiser A. (MAC.) scratch, 4. Radóczy K. (MTK.) scratch. Kitűnő hendikep. Erős küzdelem után 1/2 y.-dal nyerve. A másik 3 helyezett majdnem hármas holtversenyben érkezett be.

Sulyemelés Magyarország bajnokságáért. Bajnok: Weisz Richárd (MTK.) Lökött: balkézzel 80 kg.-ot, jobb kézzel 80 kg.-ot, két kézzel 130 kg.-ot. Összesen: 290 kg., mely eredmény országos rekord.

2. Sulydobás. 1. Dávid M. (BEAC.) 12 m. 55 cm., 2. László G. (MTK.)12 m. 20 cm.

3. 1000 m. gyaloglás 1. Garay A. (MTK.), 4 p. 28 2/5 mp., 2. Kabakovits I. (BBTE.), 3. Kun A. (MTK.), kb. 20 m.-rel nyerve.

4. 1000 m. stafétafutás. Első előfutamban: 1. a MAC. csapata (Vangel, Helser, Rogyák, Szathmáry) 2 p. 12 2/5 mp., 2 a BTC. csapata kb. 35 m.-rel nyerve. Második előfutamban: 1. a BBTE. csapata (Nagy József, Hollner, Gorka, Kovács) 2 p. 10 mp., 2. az MTK. csapata (Holics R., Holics G., Radóczy, Holics Ö.) 2 p. 10 1/5 mp. 3. a BAK. csapata, a mely azonban pálya tévesztés miatt diszkvalifikáltatott. Elejétől végig erős küzdelem. Az utolsó 100 yardot futó Kovácsot és Holics Ödönt egyszerre váltják fel és közöttük lefolyt küzdelemből Kovács került ki mellszélességgel győztesnek. 10 m.-rel harmadik. Miután időre ment döntő nélkül: 1. a BBTE., 2. az MTK., 3. a MAC. csapata.

5. Diszkoszvetés: 1. László G. (MTK.) 35 m. 15 cm., 2. Dávid M. (BEAK.) 35 m. 37 cm., 3. Juhász J. (BEAC.) 35 m. 81 cm.

6. Távolugrás hendikep. 1. Szalai Ernő (B. Köb.TE.) 610 cm. 45 cm. e., 2. Rökk E. (MTK.) 608 cm., 30 cm. e., 3. Hoffer (MTK.) 606 cm., 45 cm. e., 4. Holics Ö. 40 cm. e. és Schiller F. (Postatakarék) scratck, 599 cm. e. Sikerült hendikep.

7. 1500 mfd-es síkfutás: 1. Holics R. (MTK.) 36 1/5 mp., 2 Hoffer István (MTK.) Könnyen 8 m.-rel nyerve.

8. 1/4 ang. mfd. síkfutás hendikep. 1. Holics G. (MTK.) 15 y. e. 2. Szántó Imre (MTK.) 35 m. e., 3. Szántó A. (BAK.) 15 m. e. Küzdelem után 4 yarddal első, 3 yarddal harmadik. Holics a cél előtt 40 m.-nyire teljesen el volt zárva, de akkor Solymásyt (MTK.) egyszerűen kidobta a pályáról és így utat nyitván magának, biztosan győz.

<<
<
1
2
>
>>

Az őszi atlétikai versenyek hősei-Fóthy, Luntzer, Halmos, László, Janda Az őszi atlétikai versenyek hősei-Kohout, Kozek, Bertalan, Helmich, Koller