1906 | Október

B.T.C. – P.T.E. 2:2

Rendkívül nagy érdeklődés mellett folyt le e mérkőzés, melyen mindkét csapat legjobb tudását vitte a küzdelembe. A kifejtett élvezetes játék a közönség figyelmét teljes mértékben lekötötte. Összjáték, taktika dolgában dicséretes munkát végeztek a csapatok. Az kár, hogy az első félidő eredménytelensége után,a második félidőben hevesebb s így természetesen kapkodóbb játék folyt, ami nagy mértékben hozzájárult a mérkőzés eldöntetlenségéhez. Löwenrosen Károly (Törekvés) volt a bíró, ki a mérkőzést a tőle megszokott tapintattal és körültekintéssel vezette. Minthogy a match eldöntetlenül végződött a két csapat ujból mérkőzik a gyönyörű dijért.

Az első félidőben 30 perczig a P.T.E. játsza a támadó szerepet, ami jó fényt vett a csapatra ha figyelembe vesszük, hogy 8-10 perczig csak 10 emberrel játszottak. Hogy ebben a félidőben goal nem esett, az mindkét fél kitűnő védelmében tudandó be érdemül. A kapusok is ügyesen mentettek.

A második félidőben a pozsonyiak kapták az első goal, mit a közönség hangosabb biztatására és buzdítására mihamarabb kiegyenlítenek. Ezután 1:1 eredménnyel vehemensebben folyik tovább a játék. A tüzes támadások megszerzik a P.T.E.-nek a vezető goalt, melyet a B.T.C. közvetlen a játék befejezése előtt viszonzott csak. A bíró füttye koromsötétségben hangzott el.