1911 | Szeptember

Labdarugás: Szemle

A botránykrónika ismét gazdagabb lett egy durva, botrányos mérkőzéssel, amelyet nem annyira a játékosok, mint inkább a biró itéletei vaditottak el annyira, hogy inkább hasonlitott bikaviadalhoz, mint footballmérkőzéshez. A játékosok azonban, bármily igazságtalanul bánt is velük a biró, nem jogosultak oly durvaságokra, aminőket Révész és Csüdör csinált s ezért feltétlenül büntetést érdemelnek.

A MTK – BAK-mérkőzés I.félideje a tulfeszitett idegek dacára is simán folyt le. Ideális, szép játék mindkét részen s ha az elhangzott megjegyzések a mezőnyben előre sejtették is a II. félidőben történteket, a tribünről az őszi szezon legszebb mérkőzését élvezhettük.

MTK fölénye már az első pillanatokban kitűnt s a BAK-nak Károly nélkül gyenge halfsora nem volt elegendő a támadások feltartására, aminek természetes következménye lett hátrálásuk és csatársoruknak támogató nélkül maradása. Károly, mint jobbösszekötő állt fel, de érvényesülni nem tudott.

Annál többet volt a BAK védelme akcióban. Kutserának és Szury nak nagy feladatoto adott Szántó, Lane és a Kertészek lefogása – különösen az első kettőnek volt jó napja. A II. félidőben alig pár percnyi játék után kitört a lappangó düh és szenvedély. Salamon ugyanis kézzel stoppol egy labdát a gól előtt és berugja. A helyzetet mindenki látta, csak a biró nem – aki gólt itél, mire Révész és Csüdör felháboritó jelenetek közepette távoznak el a pályáról.

A biró itéletével eddig is elégedetlen közönség felháborodása nem ismert határt, mire a biró a játékot öt percre felfüggeszti. Majd Jancsareket és Fürstöt jelentéktelen faultok miatt kiállitja s ezzel kiegyenlit.. Most a MTK fölénye ismét teljes mértékben kidomborodik. Támadást támadásra vezet s ha a biró a szabályok ellenére egy gólt, amelyet Kertész lőtt, nem érvénytelenit, 3:2 arányban meg is nyerte volna a mérkőzést.

Igy végeredményben (8 perc még hátra van) 2:2 lett az arány. Addig azonban még egy pár inzultás és Kertész meg Késmárky kiállitása következett. Az Üllői-uton ez volt eddig a legnagyobb botrány.

Rövidek Rövidek
Az orosz mérnökök hazaárulási pörének szombat esti főtárgyalásán...
Három uj fapapir kerül bevezetésre Három uj fapapir kerül bevezetésre
Venni, vagy adni kell Déli vasutat? Ez volt a tőzsdei hét mottója. E...
A legnépszerűbb gyermek- filmcsoport A legnépszerűbb gyermek- filmcsoport
Néhány esztendővel ezelőtt egy amerikai filmvállalkozónak az az...
A Wiener Athletik-Sport-Club viadala A Wiener Athletik-Sport-Club viadala
Az osztrák atlétikának egész programmját kiforgatták az idén...
Megoperált állatok Megoperált állatok
Az orvosi tudomány áldásait a nemesen érző ember nemcsak a maga...
Apponyi és Károlyi Székesfehérvárott Apponyi és Károlyi Székesfehérvárott
Bilkey Ferenc esperesplébános bevezető szavai után Károlyi József...
Norvégia magának kéri az 1924. évi olympiádot
Még alig kezdődtek meg jövő évi antwerpeni olympiád előkészületei és...
Budapestről táviratban üdvözölték a Temesvári Hirlap betiltását Budapestről táviratban üdvözölték a Temesvári Hirlap...
Vasárnap hírek terjedtek el arról, hogy a parasztpárt és a nemzeti...
Előbb a Japán kávéházban, azután az Andrássy úton vertek meg egy állítólagos hirlapírót Előbb a Japán kávéházban, azután az Andrássy úton vertek meg egy...
Az este botrányos jelenetek játszódtak le a...