1916 | Január

A bécsi jégélet

Nálunk idáig az enyhe időjárás nem sok örömet szerzett a jégsport híveinek, Bécsben azonban már közel járnak az 50-ik jégnaphoz. A nagy érdeklődés lehetővé tette a jéghockey bajnokság kiírását. A bajnokságot Wiener Eislaufverein nyerte meg, a többi résztvevő: a Cottage E. V., a Kunsteisbahn és a W. B. C. erős küzdelmet folytatnak a helyekért.

A pezsgő jégélet legkiemelkedőbb eseménye a Wiener Eislaufverein január 23-i nagy korcsolya versenye lesz a szenzációja, egy uj szám a jégstaféta bemutatása. Ez uj szám kiírásában a tervezőket az a gondolat vezette, hogy a staféta nagy tömegeket mozgat és így legjobban felel meg a sport tömegnevelő alapelveinek. Az uj versenyszám azért is különös érdeklődésre tarthat számot, mert nemcsak a tudást, az egyéni gyorsaságot, hanem az ügyességet is próbára teszi.

A propozíciók alapján 6-os csapatok fognak versenyezni 900 méteres távon s így mindegyik tagra 150 méter jut. Az első ember a bottal indul a starttól s 150 méter megtétele után átadja azt a következőnek s így eljut a bot a hatodik emberig, aki behozza a célba. Győztes az, a ki szabályszerűen a legrövidebb idő alatt teszi meg a távolságot. A szabályok legfontosabb pontja, hogy a bot átadásának állva kell történnie, nem pedig futás közben.