Az FTC vízipólócsapata nyerte a bajnokságot

FTC – III. ker. TVE 3:2 (0:2)

Bíró: Beleznai László dr.
FTC: Nagy – Szubota, Fazekas – Keserű II. – Wenk, Vértessy, Türy.
III. ker.: Barta – Sárkány, Schaffer, - Rudas – Czele, Keserű I. Róbert.

Az izgalmas mérkőzés unalmas középjátékkal kezdődik és az első kapulövés csak a harmadik percben esik Wenk révén. Ezután a mérkőzés percről-percre durvább lesz.

Két-három veszélyes FTC támadás után Keserű I. kerül jó helyzetbe, de Szubota buktatja. Majd Vértessy hagy ki tiszta gólhelyzetet. Szubota második faultját a bíró négyméteressel torolja meg, de Róbert elügyetlenkedi a helyzetet.

Ebből veszélyes FTC-támadás indul ki és Wenk a holtbiztos gólnak látszó helyzetet nem tudja kihasználni. Igaz, hogy Barta kitűnően véd. Végül is Csele szép átadását Keserű I. három méterről góllá értékesíti 0:1.

Újabb III. ker. támadás, Keserű szépen szökteti Róbertet, aki a 12-ik percben 0:2-re növeli az eredményt.

A második félidő elején a III. ker. döntő fölénybe jut. Róbert és Czele támadásai kapufalövéssel fejeződnek be. Közben Vértessy és Schaffer összeverekednek, amiért a bíró mind a kettőt végleg kiállítja, de a verekedések folytatódnak. Wenk négyméteresével 1:2-re javít.

A 12-ik percben dőlt el a mérkőzés sorsa. Rudas nagyszerű helyzetet kihagy, Keserű II. remekül megszökik és helyezett dobással 2:2-re egyenlíti az eredményt. Ezután a játék teljesen elfajul. A 14-ik percben Wenk ügyes trükkel gól lő és beállítja a végeredményt. 3:2.

A válogatott csapat tagjai közül a bajnoki nap mérkőzésein: Homonnay II., Keserű I., Keserű II., Wenk és Barta mutattak jó formát. Vértessy és Fazekas még nem a régiek. A tartalékok közül Ivády és Sárkány mutatták a legtöbbet.

Jelenet az FTC-III.ker vízipólódöntőről Az FTC vízipólócspata A III.ker.TVE vízipólócsapata