1927 | Május

Nagy meglepetés a profiliga finisében

Az első osztályú profik a végküzdelmekben olyan kemény játékot produkáltak, hogy a kisebb-nagyobb sérüléseken kívül komolyabb szerencsétlenség is történt.

A III. ker. TVAC-Sabária meccsen Drössler lábát törték. Kórházba szállították. Viszonzásul Skwarek ugy találta husba Wienhardt kapust, hogy percekig eszméletlenül feküdt.

Nemzeti – Újpest 4:1 (1:1)

Az első gól Jakube érdeme: 1:0 (15. p.) Rémay II. egyenlített ki: 1:1 (33. p.) A II. félidő góljaiból kettőt Volentik lőtt „11”-esből. Fogl II. handsei miatt. A harmadik gólt Bihámi vágta be: 4:1.

Ferencváros – Vasas 3:0 (1:0)

A vezetőgólt Dán lőtte 1:0. Az utolsó pillanatban Bukovi kapufát lőtt. – Szünet után Turay lövi a következő gólt: 2:0, majd Dán beállítja a végeredményt: 3:0 (25 p.)

Kispest – Budai „33”-as 1:1 (1:1)

Már a 3. percben a kispesti Szabó gólt lő: 1:0. Az 5. percben Czumpft egalizált:1:1.

III. ker. TVAC-Sabaria 3:1 (2:1)

Góllövők: Horváth (15. p.), Stoffián 1:1 (20. p.) Drösszlert Prém elfaultolja a 25. percben: lábtörés és „11”-es, Horváth belövi: 2:1. – Az utolsó gól Skwarek durva hibájából esett: 3:1. Skwarek bosszuból Weinhardtot tette harcképtelenné.

Szulik Rémay II. támadását szereli (Nemzeti-Újpest 4-1) Nyerges rávetéssel menti és leszereli Turay támadását (Ferencváros-Vasas 3-0)