1929 | Augusztus

Magyarország – Csehszlovákia teniszmérkőzés

A magyar pár és Kehrling győzelme ellenére 3:2 arányban elvesztettük a teniszmérkőzést Csehszlovákia ellen.

Prága, augusztus 4.

A cseh-magyar lawtenniszmérkőzés első napján rosszul startolt a magyar csapat. Takács Malecektől, Kehrling Menzeltől vereséget szenvedett és így 2:0-s állásban a csehek javára folytatódott vasárnap a verseny.

Délelőtt a páros versenyt bonyolították le, amelyben magyar részről Kehrling-Aschner, cseh részről pedig Kozeluh-Malecek indult. A magyar pár az első szettet elveszítette, de azután fokozatosan belemelegedett és kemény küzdelem után 2:6, 6:5, 6:4, 8:6 arányban a maga javára döntötte el a játékot.

Délután 2:1 állásban a csehek javára befejezték a versenyt a két egyes játszmával. Kehrling ellenfele a fiatal Malecek volt, aki ugyan szívós ellenállást fejtett ki a magyar bajnokkal szemben, de végül is négy szettben, 3:6, 6:2, 6:2, 6:4, 6:2 arányban Kehrling győzött és így a magyarok 2:2-re kiegyenlítettek.

A Takács-Novotny - játszmán fordult meg tehát a verseny sorsa. Takács azonban még a szokottnál is indiszponáltabb volt. Három szettben, 6:4, 7:5, 6:2 arányban kikapott a csehek tartalék játékosától, végeredményben tehát Csehszlovákia győzött 3:2 arányban.