1937 | Február

Norvég gyorskorcsolyázók világrekord zuhataga Davosban

Davos, január 31.
A gyorskorcsolyázó Európa bajnoki verseny során vasárnap az 1500 méteres távon a norvég Staksrud 2 p 14.9 mp idővel világrekordot futott (az eddigi rekordot a norvég Mathiesen tartotta 2 p 17.4 mp.-cel).

További eredmények: 2. Engnestangen Norvégia 2 p 15.0 mp. – 3. Krog norvég 2 p 17.3 mp. – 4. Vazenius Finnország 2 p 18.2 mp – 5. Mathisen Norvégia 2 p 18.4 mp – 6. Stiepl Ausztria 2 p 20.3 mp – 7. Vatzulek Ausztria 2 p 20.4 mp.

Az 1000 méteres hölgy gyorskorcsolyázó versenyen a norvég Schou Nielsen 1 p 38.8 mp idővel világrekordot futott (az eddigi rekord Klein USA tartotta 1 p 42.3 mp-cel). – 2. Lie Norvégia 1 p 42.2 mp – 3. Lesche Finnország 1 p 44.9 mp. – 4. Loncker Hollandia 1 p 48.3 mp.

Az 5000 méteres hölgy gyorskorcsolyázó-versenyben a norvég Schou Nielsen 9 p 28.3 mp idővel világrekordot futott, az eddigi rekordot is ő tartotta 9 p 58.0 mp idővel. – 2. Lie, norvég, 9 p 29.6 mp. – 3. Lesche Finnország 9 p 37.8 mp, finn rekord! – 4. Rogger Svájc 9 p 51.5 mp, svájci rekord! – 5. Loncker Hollandia 10 p 38.8 mp.