1939 | Augusztus

Autó- és motorverseny a Galyatetőn

Motorok búgását verték vissza vasárnap a Mátra erdőktől borított oldalai. Telivér versenygépek és motalkón nevelt szériamasinák húztak tova a vasárnap lefutott „Galyatetői hegyi versenyen”, amely az autó- motorkerékpár-bajnokság második futamát képezte.

A hosszú (19.4 km) és a gyatra felületű pálya ugyancsak próbára tette mind a versenyzőket, mind pedig a gépeket.

Nagy nemzetközi versenyek izzó hangulatát idézte fel a 31-es Maserati monoposto volánjánál ülő gróf Festetics Ernő, aki mintaszerűen, csúszva-farolva spriccelt a kanyarokba (pedig az éjszaka háromkor még talpon volt). Az ő nevéhez, fűződik a nap abszolút legjobb ideje. Dietl és Wiesengrund (Alfa) technikája nagy élmény volt.

Kellemes meglepetést nyújtott a biztosan menő Demjén (BMW). Lukavecz tudása legjavát adta (kár volt a rempliért). Pathó-Segesdy duó (NSU) konkurencia nélkül is a motorosok legjobb idejét futotta.

A kis Domján cowboy módjára nyargalta meg 200-as Puchját. Fájdalmas kézsérülése ellenére is imponálóan ment Puhony (BMW).

A gördülékeny rendezés a Heves megyei Automobilosok Egyesületének lelkes rendezőgárdáját dicséri.

Győztesek:
Szóló motorkerékpárok
200 kcm-ig: 1. Domján Károly FTC (Méray-Puch) 17 p 41.5 mp.

250 kcm-ig: 1. Lukavecz Ferenc KMAC (DKW) 15 p 37.7 mp.

350 kcm-ig: 1. Dőry Antal KMAC (NSU) 16 24.2 mp

500 kcm-ig: 1. Demjén Miklós KMAC (BMW) 15 p 48.4 mp.

Oldalkocsis motorkerékpárok:
1. Pathó Gyula KAC (NSU) 15 p 32.7 mp.

Túraautomobilok
1.1 literig: 1. Böszörményi István KMAC (Fiat) 17 p 21.7 mp.

1.1. liter felett: 1. Dietl Hubert KMAC (Lancia-Aprilia) 15 p 42.9 mp.

Sportautómobilok 1.1 liter felett: 1. Wiesengund Ferenc KMAC (2.6 literes Alfa-Romeo kompr.) 14 p 11.6 mp.

Versenykocsik: 1. Gróf Festetics Ernő MTC (3 lit. Maserati-kompr.) 13 p 50.5 mp.

Gróf Festetics Ernő az utolsó szakaszon Demjén Miklós az 500-as kategória győztese Pathó Gyula fordulót vesz