1941 | November

Féltucat gólt lőtt a Ferencváros

Ferencváros - SBTC 6:0 (2:0)

Üllői-út – 2000 néző – Játékvezető: Kékesi.
Divatba jöttek a nagy gólarányú győzelmek. Szombaton az Újpest gyűrte maga alá 4:0 arányban a Nagyváradi AC-ot az Üllői-úton, vasárnap délután pedig a Ferencváros aratott nem várt arányú diadalt a SBTC ellen.

A játék első és utolsó részében veszélyesen támadtak a vidékiek is, de különösen a játék elején sorra kihagyták a kínálkozó helyzeteket. A játék javarészét a Ferencváros támadta végig. Ha csak egy kicsit is több igyekezet van a belső csatárokban, akár megduplázhatták volna a gólok számát.

Az első gól a 22. percben esett. A labda a tizenhatos táján Fintához került, aki laposan a jobb sarokba gurította. 1:0. A gól előtt a SBTC támadott többet, most a Fradi-fölény állandósult. A 38. percben a labda a kapu előtt Kiszelyhez pattant, aki hat méterről berúgta. 2:0.

A második félidő 4. percében a jobbhátvéd kézére pattant a labda, a megítélt tizenegyest Kiszely értékesítette. Hatalmas Fradi-rohamok következtek, még a hátvéd Ruck is támadott, egyet cselezett és 35 méterről hatalmas bombát zúdított a salgótarjáni kapura s a labda felső sarokba vágódott. 4:0.

A 9. percben újabb gól született. Finta Kiszelyhez adta a labdát. Az összekötőt a hátvéd igyekezett elnyomni, Kiszely azonban bukdácsolva is lőtt és a labda a kifutó kapusról a kapufa élére, majd a hálóba pattant. 5:0.

A 14. percben Timárt kiállította a játékvezető. (Az ítélkezésére sértő mozdulatot tett.) A 43. percben született az utolsó gól, ezt Sárosi dr. szerezte. 6.0. Nagy tapsot kapott érte.

Kiszely és Sárosi dr. elől Géczy ököllel ment Ruck, a Ferencváros új játékosa Finta megszerzi a Ferencváros első gólját