1946 | Január

Kilián és Hidvéghy első összecsapása gyorskorcsolyázóink vasárnapi versenyén

A BKE-ben megindult a sportélet, az elmúlt vasárnap műkorcsolyázó bemutató után most már a gyorskorcsolyázók is a nyilvánosság elé lépnek. Reggel fél 9 órakor kezdődik az első verseny a 3000 m nyílt, majd az 1000 m kezdő futamai következnek. Azután pedig a délelőtt a 3000 m hendikep-versennyel folytatódik.

Az edzések már két hete folynak. Minden reggel már fél 7 körül 40-50 versenyző rója a köröket szorgalmasan. Kijár mindennap Kilián, Hidvéghy László és Márton, Bereknyei, Patrik, a két Szederkényi fivér, Kádár, a kerékpárosok közül pedig Brechel és Gulyka.

Mint vendég látogatja az edzéseket egy leningrádi orvos gyorskorcsolyázó bajnok is, akinek minden vágya, hogy az idei versenyeken indulhasson.

A gyorskorcsolyázó szövetségbe eddig a VI. ker. és a VII ker. MaDISz, Műegyetem, Barátság, KASE és a BKE versenyzői jelentkeztek.

Az edzések vasárnap óta már 200-as pályán folynak és valószínűleg úgy a versenyeket, mint a magyar bajnokságot is ezen a pályán fogják ez idén lebonyolítani. A műjég patkó alakú részét technikai és időbeli akadályok miatt csak jövőre fogják rendbe hozni.