1917 | Április

Hírek az Ujvilágból

Míg az öreg Európát a világháboru szörnyű vihara pusztítja, addig – legalább is a háboru kitöréséig – az Ujvilágban hatalmas lépésekkel fejlődik a sport minden ága, miről az óceánon átkerült eredmények adnak ékes bizonyságot.

Egy legutóbb megtartott maratoni futóversenyt New-Yorkban a svéd Schuster nyert meg, a ki a 40.2 kilométeres távot 2 óra 40 p. és 25 mp. alatt tette meg.

E versenynek különös érdekességet kölcsönzött az a körülmény, hogy részt vett benne az 1904. évben St. Louisban rendezett marathoni futóverseny győztese, S. Hatch is és pedig sikerrel, a mennyiben a negyedik helyet foglalta el a nagy veterán, számos ifju óriást hagyva maga mögött.

Ugyancsak egy New-Yorkban rendezett fedett pályaversenyen J. Ray uj amerikai fedett pályarekordot állított fel a 2 angol mértföldes távra 9 p. 11 3/5 mp.-es idővel. Ez alkalommal S. Halpin egy 500 yardos versenyben 60 mp.-es nagyszerű eredménnyel győzött.