1927 | November

Már a Sabária sem veretlen...

Két szombathelyi játékost a mentők vittek el – Nagy meglepetések a vasárnapi fordulóban.

Teljesen fölborult a papírforma a Sabária legutóbbi szereplésében. A legnagyobb védelemmel rendelkező Kispest saját otthonában biztosan verte az eddig veretlen szombathelyi gárdát. Három tiszta góllal már az első félidőben elvérzett a Sabária.

A Ferencváros és a Hungária a Nemzeti, illetve az Attila ellen győzött. Újpesten a lila-fehérek nehezen diadalmaskodtak az óbudaiak fölött. A lágymányosi ütközet a Budai „33”-as és a Bástya között gól nélkül végződött.

Kispest – Sabária 3:0 (3:0)

Sárkány-utca. – Bíró: Iváncsics M.
A nagyjelentőségű ütközetben Kispest legénységét az ezrével kivándorolt ferencvárosi drukkerek hajszolták győzelemre. A Sabária Sághyt nélkülöző halfsora nem tudta a sorozatos támadásokat visszaverni és rövid egymásutánban háromszor futott a labda Weinhardt hálójába. A 17. percben Jeszmás lövése nyitotta meg a gólsorozatot: 1:0.

A 30 percben ugyanő kapufát talál, a visszapattanó labdát Csendes teszi a helyére: 2:0. Hét perc múlva Senkey II. a kifutó Weinhardt mellett lövi a harmadik gólt: 3:0.

A második félidőben a Sabária hatalmas tempót diktál és fölénybe is kerül. A 7. percben Weinhardt és Prém összeütköznek és megsérülnek. Weinhardt zúgó fejjel pár percre ki is áll. A 20. percben egy újabb koluzió alkalmával Weinhardt eszméletét veszti.

Pár perc múlva Stofián is megsérül. Mindkettőjüket a mentők szállították a Bakay-klinikára, ahol agyrázkódást konstatáltak rajtuk.