1933 | Június

A Hungária legyőzte a Spartát és megnyerte a pozsonyi tornát

Pozsony, június 5.
A pünkösdi ünnepek alatt rendezte meg a pozsonyi Bratislava nagy jubileumi futballtornáját, amelyen a rendező Bratislaván kívül a Hungária, a prágai Spárta és a párizsi Racing Club csapata vett részt. A négy csapat a legjobb kondícióban állt fel a küzdelemre.

Mindkét nap zsúfolva volt a vendéglátó klub stadionja. Több mint 5000 főnyi közönség gyönyörködött a csapatok kitűnő teljesítményében. A jubileumi futballtorna nagy magyar diadallal végződött, mert a Körmérkőzést a párizsi Racing Club elleni döntetlen és a prágai Sparta és a rendező Bratislava legyőzése után győztese lett a nagy futballtornának.

Szombaton a Hungária legénysége a Racing elleni mérkőzésen az első félidőt remekül játszotta végig, de a párizsi csapat mégsem hagyta magát a kitűnően játszó kék-fehérektől legyőzni. Pünkösd hétfőjén került szembe a Hungária a prágai Spártával és legnagyobb meglepetésre fölényes győzelmet aratott felette.

Hungária – Bratislava 3:0 (2:0)

A Hungária igen szép játékkal 3:0 (2:0)-ra győzött a vendéglátó Bratislava ellen. Az első gólt Cseh lőtte a mérkőzés első percében, a második gól Cseh lövéséből Suchy lábán irányt változtatva jutott a cseh kapuba, a Hungária harmadik gólját Dudás szerezte a II. félidő 5. percében.

A Hungária-mérkőzés előtt a prágai Sparta 5:1 (2:1)-re győzött a párizsi Racing Club csapata ellen.

Hungária – Spárta 4:2 (2:2)

A Hungária hétfőn igen szép játékkal 4:2 (2:2) arányban győzött a prágai Spárta ellen és ezzel a Bratislava által kiírt Stefanik-serleget birtokába vette.

A Hungária hétfői játéka kitűnő futballt hozott. Titkos már az első percben gólt szerzett és a 28. percben Burger védőjátékos hibájából Cseh a Hungária második gólját rúgta. A Spartanak sikerült ugyan Silny két góljával (29. és 43. percben) egyenlítenie, de a II. félidőben a Hungária Titkos (5. perc) és Kalmár (29. perc) révén bebiztosította a győzelmet.

A hétfői nap második mérkőzésében a Bratislava 7:1 (4:0) arányban győzött a párizsi Racing Club ellen. A párizsiak egyetlen gólját a magyar származású Opata lőtte.

A torna végső állása: 1. Hungária 5 ponttal, gólarány: 9:4, 2. Bratislava 4 ponttal (9:4), 3. Sparta 2 ponttal (7:7), 4. Racing Club 1 ponttal (4:14).