1935 | December

Hungária – Libertas 4:2 (2:1)

A Hungária Nimesben legyőzte a bécsi Libertast, aztán Lisszabonba utazott

Nimes, december 29.

A Hungária vasárnap játszotta harmadik túramérkőzését. Az első két meccsét Svájcban bonyolította le. A magyar csapat fényes győzelmet aratott Lustenauban és Baselban. Minkét helyen öregbítette a magyar futball jó hírnevét.

Vasárnap a franciaországi Nimesben állt starthoz, ahol az ugyancsak francia túrán lévő bécsi Libertast állították ki a magyarok ellen. A Hungária ezen a mérkőzésen is bebizonyította, hogy megérdemli a Nemzeti Bajnokság első helyét.

A budapesti csapat ötezer néző előtt fölényes győzelmet aratott a Libertas fölött. Az első félidőben 2:1 volt az eredmény. A második félidőben tovább tartott a Hungária ostroma és végül a magyar csapat 4:2 arányban győzött. A gólok közül Titkos kettőt, Müller és Kardos egyet-egyet lőtt.

A Hungária a nimesi sporttelepről egyenesen a pályaudvarra hajtatott és a spanyol-francia határon levő Irunba utazott. A csapat itt tölti az éjszakát és utána Lisszabonba utazik. A Hungáriának újév napján Lisszabon válogatott csapata lesz az ellenfele.