1940 | November

Újpest – Szolnok 8:2 (3:0)

Szép játék, könnyű galopp

Újpesti stadion. 1500 néző. Játékvezető: Mágori.
Újpestnél Ádám jobbfedezetet játszik és Vincze helyett Pálya a jobbösszekötő, míg Németh szerepel a jobbszélen. A mérkőzés nem úgy indul, hogy ilyen nagy arányban fog győzni az Újpest, mert az első gólhelyzete a Szolnoknak volt.

Sárkány labdáját Szántó lövi, a labda elgurul a gólvonal előtt. A másik oldalon Zsengellér hibáz kétszer is. A vezetést a huszadik percben szerzi meg az Újpest. Ádám szabadrúgását Gulyás rövidre üti ki a Berzi az üres kapuba fejeli a labdát. Nagy kapushiba. 1:0.

Az Újpest továbbra is fölényben marad és Németh a 34-ik percben a második gólt szerzi. 2:0. A félidő utolsó gólját Zsengellér passzából Pálya szerzi meg. 3:0.

Szünet után mindjárt a harmadik percben gólt ér el az Újpest. Zsengellér szépen szökteti Pályát, aki a balsarokba helyezi a labdát. 4:0. A tizenegyedik percben Tóth beadását Németh lövi be. 5:0.

A hatodik gólt Tóth lövi a huszonegyedik percben. 6:0. Szolnok nem adja fel a küzdelmet és a 22-ik percben Korom szépít 6:1. Majd ismét Korom lő gólt a 31-ik percben. 6:2.

Az utolsó percekben az Újpest teljesen beszorítja kapujához Szolnokot, a 41-ik percben Zsengellér a kifutó. Gulyás mellett a hetedik újpesti gólt lövi, majd a 44-ik percben Pálya beállítja a végeredményt. 8:2.