1941 | Február

Újpest – Kispest 4:4 (3:1)

Már 4:1-re vezetett az Újpest…

Kispesti pálya. – 4000 néző. – Játékvezető: Palásty.
Úgy látszott, hogy biztosan nyeri a mérkőzést, az Újpest 4:1-re vezetett is. Ekkor azonban a Kispest „feltámadt”, az újpesti védelem pedig összeomlott. A Kispest kezdi a játékot és az első negyedórában ő diktálja az iramot. A nyolcadik percben Titkos kitűnő lefutása után beadja a labdát és Beke éles lövését Sziklai nem tudja védeni. 1:0-ra vezet a Kispest.

Tóth és Szusza pompás összjátéka után Szusza 20 méteres bombája besüvít a hálóba. 1:1. A 25-ik percben megismétlődik a kiegyenlítő gól jelenete, ismét Tóth ad jó labdát Szuszának, aki úgyszólván ugyanarról a helyről, mint az imént, torpedószerű bombalövéssel lövi a labdát a hálóba. 2:1.

Most már az Újpest irányítja a játékot s a 32-ik percben Balogh I. előreívelt labdájára Vécsey és Zsengellér egyszerre futnak rá. Vécsey előbb éri el a labdát, róla azonban hátraperdül a kapuba. Nagy kapushibával 3:1-re vezet az Újpest.

A második félidőben félperces játék után Németh beadását Szusza belövi. 4:1. Most azonban a Kispest következik. A 10. percben Kincses sarokrúgásából Gallay fejel gólt. 4:2. Viharos támadások után a 16-ik percben Kincses szabadrúgása Nemes fejéről dopplerszerűen pattan a hálóba. 4:3.

A Kispest állandóan támad és Sziklay állandóan munkában van. A 20. percben egy előrevágott labdát Gallay elcsíp és a kifutó Sziklai mellett az üres kapuba lövi. 4:4! A hátralevő idő változatos, izgalmas játékkal telik el.

Egy Szusza-gól a sok közül Ezt a gólt is Szusza lőtte, noha a képen Zsengellér látható Szusza Ferenc, a 17 éves újonc három góllal mutatkozott be