1944 | Május

Nótás két bajnoksága a Millenárison

A kerékpárosok pünkösdi versenye pompásan sikerült. Mintegy ötezer néző előtt folyt le Budapest – 1000 méteres időfutam – repülő- és motorvezetéses bajnoksága. Pünkösd hőse Nótás volt, aki ragyogó idővel győzött az 1000 méteres bajnokságban, a repülőbajnokságban pedig nagy meglepetésre Nagy Bélát és Pelvást gyűrte maga alá.

Eredmény
:

1000 m időfutam bajnokság: 1. Nótás (Postás) 1:11.6 mp. 2. Zsellér (Csepel) 3. Papp (Törekvés).

Budapest repülőbajnoksága: 1. Nótás (Postás), 2. Pelvási (Postás) 3. Nagy Béla (Törekvés).

A motorvezetéses Budapest-bajnokságban Karaki (BSzKRt) diadalmaskodott.

A Pünkösd délelőtt országúti versenyen Farkas (Törekvés) volt az első, 2. Tóbiás (Sólyom) 3. Gere (Postás). Az ifjúságiaknál Bévardi (FTC) nyert.

Nótás fogadja a gratulációkat.jpg Nótás figyeli Pelvásit, hogy mikor indítja a hajrát.jpg Az utolsó körben.jpg A selejtező verseny startja.jpg Kitolják a motorokat.jpg Kismotorok nagy harca a betonon.jpg Zsellér Budapest 20 km-es motorvezetéses bajnoka.jpg Szittya Rezső főtitkár gratulál Karakinak.jpg