1943 | Október

Fekete (WMTK) kerékpáros hegyibajnok

Kiss nyerte a hattusabajnokságot

Kerékpárosaink feltűnően szorgalmasak az idén. Vasárnap délelőtt rendezték a Hármashatárhegyen Magyarország ez évi kerékpáros hegyibajnokságát s alig végezték be a futamukat a versenyzők, már rohantak a Millenáris pályára ahol részben motorvezetéses, részben az 50 kilométeres pályaversenyeken vettek részt.

Ragyogó napsütés, kellemes enyhe őszi levegő kedvezet a kerékpáros hegyibajnokságnak, amely közel 200 indulói ültetett a nyeregbe. A bajnokságot Fekete, a WMTK versenyzője nyerte. Fekete, aki épp most töltötte be 35. életévét, ez évben nem vett részt kerékpárosaink küzdelmében.

Mint a bennfentesek mesélték, csendben, szorgalmasan készülődött a hegyibajnokságra már három hónap óta. Szorgalmas munkájának a gyümölcse volt ez a bajnokság, amelyet óriási fölénnyel, nyert meg Karaki és Kiss előtt. Az ifjúságiak versenyében a legtehetségesebb kerékpáros-palánta, Knob (Törekvés) diadalmaskodott 16 p. 25 mp-es idővel Gál (BSzKRT) előtt.

A bajnoki befutó sorrendje
: 1.Fekete (WMTK) 13 p 35 mp., 2. Karaki (BSzKRT) 15 p. 05 mp., 3. Kiss (Kispest-Szentlőrinci KK) 15 p. 11 mp., 4. Kovács (BSzKRT), 5. Faludi (KSzKK), 6. Nótás. Éles a 100 kilométeres bajnok a 12-ik, Ladányi a 13-ik, Morvai pedig a 14-ik volt.

A hegyibajnokság volt az utolsó futama a hattusabajnokságnak. Kiss és Nótás között folyt a verseny az első helyért. Kiss jobban szerepelt, mint Nótás és ezzel megszerezte a hattusa bajnoki címet is.

Fekete (WMTK) a hegyiverseny győztese.jpg Kiss, a hattusa verseny győztese a drukkerek vállán.jpg A Hiszekegyet mondják a versenyzők az indulás előtt.jpg Nagy pedáltaposás a kanyarban.jpg