1919 | Június

Az MTK súlyos veresége Bécsben

Hosszas viszontagság után az MTK mégis eljutott Bécsbe és vasárnap a négynapos utazástól fáradtan, és az éhségtől kimerülve már játszott is az osztrákok nagyszerű formában levő bajnokcsapatával a Rapiddal. A fáradság, különösen a második félidőben, teljesen erőt vett a magyar csapaton, mely így nem tudta elhárítani a súlyos vereséget.

Tizenkétezer főnyi közönség volt a mérkőzésen, mely tüntető lelkesedéssel fogadta a magyar fiúkat. Az első gólt Orth lövi saját kapujába 39. percben, melyet röviddel később Schaffer egyéni játékkal kiegyenlít. Félidő 1:1.

A második félidő 24. percében ugyancsak Orth hibájából éri el a Rapid Wieser révén a második és a 27. percben Uridil révén a harmadik gólját. Négy perccel utóbb Swatosh a negyedik osztrák gólt lövi. Végeredmény 4:1 a Rapid javára. Pontosan megismétlődött tehát a három év előtti eredmény, amikor az MTK ugyancsak a Rapidtól rövid öt percen belül három gólt kapott.