1925 | Június

MTK – FTC 0:0

Három tartalékkal, Orth nélkül állt ki az MTK. – Amsell és Remete brillíroztak – A futballtilalom miatt csak ősszel ismétlik meg a mérkőzést

Hungária-úti pálya. – 20.000 néző. – Bíró: Iváncsics Mihály

Negyedszázad után az idén első ízben írta ki az MLSz az országos bajnokságot, amelyért a vidék legjobbjai is síkra szálltak. A végső döntőbe azonban újból a két régi nagy ellenfél, az FTC és az MTK találkoztak.

Az első perctől az utolsóig olyan hatalmas tempóban folyt a küzdelem, hogy egy pillanatra sem volt középjáték. Mindkét kapu állandóan veszedelemben volt és a kapusok Amsell és Remete önfeláldozóan, nagy bravúrral védték hálójukat.

A küzdő felek egyike sem tudott teljes csapattal kiállani, de különösen a kék-fehéreknek jelentett óriási handikepet Orth hiánya, akit az utolsó napig Baron professzor kezelt. Bár 90 perc alatt számos gólhelyzet alakult, 0:0 arányban eldöntetlenül végződött a küzdelem és a futballtilalom miatt a végső döntőre csak ősszel kerülhet sor.

Amsel elhalássza Opata elől a labdát Korner az FTC ellen, Braun és Blum harca a labdáért Izgalmas jelenet az FTC kapuja előtt Molnár tizenegyese, amelyet Amsel véd Korner az MTK ellen, Remete véd Amsel kiboxolja Opata magas lövését