1943 | Augusztus

Taktikai hibával veszítette el Nagy Béla a repülőbajnokságot

Nagy Béla nevétől zúgott ismét a Millenáris-pálya. Szinte belehajszolta a közönség az erős szél ellenére az 1000 m-es időfutam győzelembe. Az idő nem valami hízelgő Nagy Bélára mindössze 1:16.2 p.

A versenyzők felsorakoztak a repülőbajnokságra. Nagy Béla az 1000 méteres verseny után állt be az induló helyre, míg Morvay pihenten szállt nyergébe. Az első futamot Nagy Béla nyerte. A második futamban Nagy Béla a csengetés előtt csaknem két géphosszal vezetett, amikor visszanézett.

Morvay ügyesen kihasználta ezt a pillanatot és irtózatos erővel taposni kezdte a hajtókart. Behozhatatlan előnyre tett szert. Hiába ment utána Nagy Béla, már verve volt. Az utolsó futamban Morvay fél géphosszal jobbnak bizonyult és így ő vitte el a repülőverseny büszke bajnoki címét.

A kiegészítő versenyszámok után került sor a segédmotorosok bajnokságára. Vágai zuglói levente egyenletes iramban 7 p 56 mp. alatt futotta a 10 kilométert, mögötte Gaál II. ker. levente és Gergely zuglói levente végzett.

Morvay József FTC:
- Tudtam, hogy 1000 m-en ilyen nehéz szeles időben nem verem meg Nagy Bélát, azért nem is indultam. Talán második ott is lehettem volna. Igaz, hogy a győzelmem így is hajszálon múlott. A második futamban sikerült megugranom, a harmadik futamban gyilkos küzdelmet vívtunk.

Vágai (zuglói levente):
- Sokat gyakoroltam erre a bajnokságra. Motorom kitűnően dolgozott, nekem csak a kormányt kellett kezelni, mert magától adagolta a gázt az egész berendezés. Álom volt ez a száguldás és bajnokságra ébredtem.