1930 | Május

Japán 4:0-ra győzött a Davis Cupben

Az egyetlen magyar győzelemtől a beálló sötétség fosztotta meg Kehrlinget

Vasárnap délután ötezer főnyi közönség érdeklődött a magyar - japán Davis-Cup mérkőzés utolsó napja iránt, amely a végeredményt, sajnos, már nem változtathatta meg, legföljebb szépíthette - volna. A lábrándulásban szenvedő Harada helyett Satrh állott ki Takács ellen, aki 6:4, 6:3, 6:3-ra veszt.

A Kehrling-Ohta mérkőzés első szetje izgalmas és változatos küzdelmet hozott. Kehrling nagy formában van, de az első szetet Ohta nyeri 6:4 arányban. A második szetben Kehrling erősít és 6:4-re győz. A harmadik szet elején Ohta elszántan küzd, Kehrling; óriási erőfeszítéssel kiegyenlít, megszerzi a vezetést és 5:5 állás után a közönség hatalmas lelkesedése közben 7:5-re nyeri a harmadik szetet.

A tízperces szünet után sem csökken a mérkőzés irama. Kehrling állandóan vezet, de Ohta mindenütt szívósan a nyomában van. 6:6-nál a negyedik szet a beálló sötétség miatt félbeszakad. A japánok Kehrling nyerésre álló meccsét sem folytatni, sem föladni nem akarják. Azt kívánják, hogy az eredmény 4:0-ban állapíttassék meg a javukra, az utolsó mérkőzést pedig hagyják figyelmen kívül.