1932 | Január

Az Újpest nagyszerű játékkal aratott győzelmet Berlinben

Újpest – Tennis Borussia, Berliner SV kombinált 4:1 (1:1)

Berlin, január 10.

A bajnok Újpest a téli szezonban vasárnap játszotta második túramérkőzését, ezúttal Berlinben. Az első mérkőzése december 25-én volt Milanóban, azóta nem játszottak a lila-fehérek, hanem a közbeeső időt idehaza töltötték és pihenésre használták föl. Vasárnap Berlinben játszottak az újpestiek és úgy látszik, a pihenő jót tett a csapatnak, mert két első klasszisú berlini csapat: a Tennis Borussia és a Berliner SV kombináltjait remek játékkal győzték le.

A Post-Stadionban mintegy 10.000 főnyi közönség előtt játszották le az érdekes mérkőzést. Az I. félidőben a berlini kombinált még egyenrangú ellenfele volt az Újpestnek, a II. félidőben azonban a magyar bajnokcsapat biztosan győzte le a németeket.

Lehmann büntetőrúgásából a 18. percben a berliniek jutottak vezetéshez (0:1), csak a 49. percben sikerült az Újpestnek P. Szabó révén kiegyenlítenie. (1:1).

A II. félidő elején Auer a német védelem hibájából a második gólt lőtte (2:1). Ezután váltakozó és érdekes küzdelem alakult ki, amelyben végül is az Újpest kerekedett fölül. A 16. percben P. Szabó a harmadik és a 43. percben Török a negyedik gólt lőtte.