1945 | Szeptember

Mitics három bajnokságot nyert a magyar nemzetközi teniszbajnokságon

A sérült Asbóth 2:2 szett állásnál feladta az egyéni döntőt

A jugoszlávok szereplése megfelelt az előzetes nagy várakozásoknak. Mitics és Pallada nagyszerű formában van. Ha Asbóth nem sérül meg, különlegesen érdekes és szép mérkőzéseket láthattunk volna.

Az eredmények így nem nagyon hízelgők a mi szempontunkból, de ebben nagy része van annak, hogy Asbóth még pénteken combrándulást szenvedett és sérült lábbal játszott tovább, annak ellenére, hogy mind az orvosok, mind pedig a vezetők a leghatározottabban eltiltották a szerepléstől. Mitics ellen a döntőben már nem is bírta a játékot.

Nagyszerű kezdés után Mitics 2:1 szett arányú vezetését kiegyenlítette, de aztán erős fájdalmai miatt kénytelen volt a játékot feladni. Ugyancsak lemondta a férfi- és vegyespárost is. A női egyest Körmöczi Zsuzsi könnyen nyerte Fejér dr. ellen.

A férfipáros döntőben a jugoszláv Mitics és Pallada ellenfele, az Asbóth-Ádám pár lemondása folytán dr. Dallos-Tornyay páros lett.

A magyar pár várakozáson felül jó játékot nyújtott és küzdelemre késztette nagyszerű ellenfeleit. A harmadik szettben már 5:3-ra vezettek, amikor a jugoszlávok nagyszerű játékkal megfordították az eredményt.

A vegyespáros elődöntők során a Palada-Hidassyné és a Mitics-Fejér dr. pár könnyen jutott a döntőbe. A döntőt a Mitics-Fejér dr.-pár 5:0-s vezetésénél is Pallada térdrándulása miatt feladta.

Eredmények:
Férfiegyes döntő
Mitics-Asbóth 3:10, 6:1, 6:3, 1:6 állásnál Asbóth feladta.

Férfipáros
Elődöntő: Mitics, Pallada – Frigyessy, Macskási 6:1, 6:1, 6:1. Dallos dr., Tornyay – Asbóth, Ádám j. n.

Női egyes döntő: Körmöczy Zs. – Fejér dr. 6:1, 6:1.

Vegyespáros
Nyolcaddöntő: Frigyessy, Gallerné – Sarics, Horányiné 6:2, 6:1, Mitics, Fejér dr. – Tornyay, Christián O. j. n., Pallada, Hidassyné – Ádám, Paksyné 7:5, 6:2, Temesváry, Lászlóné – Asbóth, Körmöczi Zs. j. n.

Elődöntő: Pallada, Hidassyné – Temesváry Lászlóné 6:2, 6:1, Mitics, Fejér dr – Frigyessy, Gallnerné 6:1, 6:2.

Döntő: Mitics, Fejér dr. – Pallada, Hidassyné 5:0 állásnál utóbbi pár feladta.

Női páros
Nyolcaddöntő: Körmöczi, Ipolyi – Szentkirályi, Katona 6:1, 6:2. Christián, Farkas – dr. Horányiné, Lukácsné 6:3, 6:1, Gallerné, Paksyné – Prochnow, Mrs. Merill j. n., Fejér dr. Hidassyné – R. Meriusz, Székely j. n.