Puskás öt gólt lőtt…

Kispest, 1500 néző. Vezette: Molnár Imre.
Kispest: Mindszenti – Olajkár I. Szalay – Simonyi, Olajkár II. Herédi – Breuer, Bozsik, Nemes, Puskás, Váraljai.
B. Törekvés: Andó – Schwarcz, Durst – Weiner, Marik, Vozár – Urda, Felth, Donáth, Szilasi, Krajozó.

A 8. percben Simonyi Nemeshez fejeli a labdát, ez fejjel a lesen álló Puskáshoz továbbít és Puskás a hatos sarkáról a kifutó kapus fölött a balsarokba emeli a labdát. 1:0. A 32. percben Schwarcz gólhelyzetben buktatja Nemest. A 11-est Puskás laposan a jobb sarokba helyezi. 2:0.

A gól után Nemes a jobbszélső, Bozsik a középcsatár. A csabaiak többet támadnak most. A 44. percben a lesen álló Donáth az ugyancsak lesen álló Felthez továbbítja s ez a leálló kispesti védelem mellett 10 lépésről a balsarokba lő. 2:1.

Szünet után ismét eredeti összeállításban játszik a kispesti csatársor. A 8. percben Puskás 20 méterről váratlanul lő s a labda a rosszul vetődő Andó hasa alatt a balsarokba jut. 3:1.

Szögletek jelzik a Kispest fölényét. A 26. percben Olajkár II. kézzel üti le a labdát, a túlsó oldalon Puskást kézzel rántják le, a játékvezető egyik esetben sem ítél büntetőt. A 32. percben Váraljai beadását Puskás 8 lépésről laposan a jobb sarokba lövi 4:1.

A 43. percben Bozsik labdájával Puskás a félvonalról indul, s hiába nyomják, a 11-es pontról a balsarokba gurít. 6:1.
Szögletarány 7:5 (3:0) a Kispest javára.